• kondüktörlerin gelmesiyle çaylaklıktan kurtulmayı uman çaylak yazar. hoşgelmesini bekliyoruz.
 • imla kurallari konusunda hassas olan yazar.
 • dunyanin en guzel kopeginin adi.
 • dizisi hakkında hiç entry olmaması şaşırtan star wars'ın en sevdiğim karakteri. dizi'nin ilk iki bölümünü izledim, diğer disney yapımlarına göre oldukça sevdim. birkaç mal izleyicimiz "obi wan'ı çaresiz göstermişler" yazmış. evet yine cahillikten yapılan yorumlar. arkadaşlar film dünyasının gerçekliğinde obi wan en yakın arkadaşı ve başarısız olduğu öğrencisini kendi elleriyle öldürmüştür( ölüme terk etmiştir.) kendisinin başarısız olması, aynı zamanda jediların sonunu getirmiş ve ağır depresyona girmiştir. bu yüzden revenge of the sith filminin sonundaki "sen seçilmiş olandın" sözü boşuna değildir. o kimliğine, jedi olmaya sırt çevirmiştir. dizi'de dağa sığınması, elini ayağını çekmesi açısından normaldir, ki a new hope filminde hatta obi wan ismini yıllardır duymadığını dile getirir. dövüşten, jedi olmaktan uzak kalmıştır, bu yüzden biraz sopa yer. inquisitor'ların racon kesmi ve hırtlıkları her ne kadar ülkü ocaklarını anımsatmış olsa da ( bir benzeri için babo fett) heyecan uyandırmış dizidir.
 • obi wan kenobi (bkz: star wars) evreninin en önemli karakterlerinden birisidir.

  ancak dizide ne anlatmak istediklerini anlayamadım.

  belki 4 kere falan izleyince anlaşılabilir.
 • dizide obi wan kenobi, anakini kolayca yenerken star wars'ın ilk üçlemesinde lord vader yani anakin kolayca obi wan kenobiyi öldürdü. nasıl oluyor pek anlamadım.
 • mental sorunları olan star wars'un wattpad hikaye yazarları tarafından biseksüel yapılmıştır :ddd
 • obi wan kenobi, 2023'te star wars evrenine o evrenin tarihi akışı ile dahil bir izleyici için evet, tatminkâr bir dizi. gerçekte 70lerin sonu, 80lerin başında başlayan ve genişleyen star wars evreninde zaten bilinen ve önemli bir karakter olarak obi wan kenobi, dizide bu evrenin temel hikâyesinin gerçek trajedisi üzerine yüzleşmeler içeren, yer yer çok iyi bir kıvam tutturan, iyi bir dizi. ancak bu güzel kıvamın altı bölümün tamamında görülmediğini söylemek de gerek. yer yer çok aptalca abd esprilerine de denk geldiğimiz, yüzeysel diyaloglar gördüğümüz dizi bu olumsuzluklara rağmen özellikle son iki bölümde gerilim çıtasını yükselterek kaliteyi de artırıyor. anakin - obi wan yüzleşmesi, tala'nın sonunu izlediğimiz büyük yıkım gibi kısımlarda dizinin enfes bir tad verdiğini söylemek isterim.

  iyiliği sürdüren ve kötülüğe, gücün karanlık tarafına boyun eğen ya da onu seçen, ona mağlup olanların savaşı, kavgası, kapışması bitmek bilmiyor. ancak mandalore'lu din djarin'in ve diğer bütün mandalorluların söylediği gibi ;. this is the way!
hesabın var mı? giriş yap