şükela:  tümü | bugün
  • ukraynalı bir neofolk/doom rock grubu. tek bir albümleri var 2009 yılında elehia adıyla çıkan. sitelerinden bedava indirilebilen bu albüm tek kelimeyle harika. elektro gitar ve akustik gitarın orgazmik kullanımının yanında, keman ve viyolanın da desteğiyle gerçekten tadından yenmez bir albüm. anathema, opeth (akustik şarkıları için tabi), tenhi, kauan, empyrium gibi grupları sevenlere şiddetle tavsiyedir. albüm hakkında daha geniş bir yazı için;

http://www.pasifagresif.com/…/obiymy-doschu-elehia/

grubun adı "rain's embrace" anlamına geliyor bu arada.
  • elehia gibi bir saheseri muzige kazandırdıkları icin tesekkur edilesi grup.. oyle guzel, oyle naif bir sound, oyle zarif bir muzik.. ilk albumunde boyle kaliteli bir is cikarabilmek ne kutlanası yetenektir.
    umarım muzik yapmaktan vazgecmezler. albumu bedava dagittiklari sitelerinde dedikleri gibi, "indirip deneyin ve begenirseniz, bu muzigin bir kıymeti oldugunu dusunuyorsanız, bu dusuncenizi ve linki baskaları ile paylasarak gruba destek verebilirsiniz", benim yapmak istedigim gibi.
    pid hmaramy ve zorenko moya'yi bir duyun.
  • sahane grup. distortion kullanimi ve tonu bazen kulak tirmalasa da sarkilarin yarattigi atmosfer harika. anathema'dan cok uzak degiller o acidan, ama onlara kiyasla parcalarin melodik yapilari cok daha ozenli ve ince islenmis.
  • bunu nasıl ifade edebilirim bilmiyorum ama yaptıkları müzik için zarif demek yanlış gelmiyor bana. iç içe geçmiş enfes melodilerle dolu şarkılar. ağır depresyon ya da huzurlu bir uyku için kullanılabilir, modunuza göre yönlendirebilirsiniz müziği. zira sözler ve anlatmak istedikleri şeyler hakkında en ufak bir fikrim yok.
  • elehia isimli şahane albümleri ile yağmurlu günlerin fonu olan grup 17 ekimde çıkaracağı yeni albümünün adını kryla olarak açıkladı ve ilk single olarak son isimli şarkılarını yayınladı. bu kış ta ağzımıza sıçacak şeyin ne olduğu belli oldu.