şükela:  tümü | bugün soru sor
 • semih erden'in ribaund dergisine verdiği röportajın manşeti.
 • greg popovich, tom thibodau, stan van gundy, pat riley vs. turkiye'de bolgesel antrenoru oldugu icin dogru olan onerme.
  popovich'in bazi bagirmalarinda ben evde hazirola geciyorum, adamin dedigine bak.
 • toplam nba tecrübesi, shaq'ın "semiiiii, semiiiii" diye bağırdığı bir videodan fazlası olmayan düz adamın açıklaması.
 • (bkz: anasını bile sikerim) edit by obradoviç
 • bu olay nba'de gerçekleşmesi durumunda büyük ihtimal bu kadar ucuz atlatılmaz. o yüzden büyük oranda katıldığım cümle. avrupa'daki -özellikle türkiye- koçların tavrı nba'de sergilenmesi durumunda olay büyük ihtimal kavga ile sona erer.

  özellikle ergin ataman'ın nba'de koç olmasını cidden isterim.
 • van gundy, thibs ile karşılaştırılmaması gereken doğru ifade. bakmayın buradaki bi bok bilmeyen fenerlilere. semih net haklı. obra dünyanın en iyi koçu bile olsa o tarzı nba'de sökmez. başta takımdaki süperstarlar sonra da diğer oyuncular su kaynatır. zaten takımın elinde çok güçlü bir franchise basketbolcu varsa ve bu tavırdan da rahatsızsa çok geçmeden postalanır takımdan. sadece popovich o tarzı sürdürebiliyor ki o da yıllarca tim duncan gibi nba tarihinin görüp görebileceği en süt liman süperstar ile kariyerini bu noktaya getirdi. başka biriyle bu noktaya gelemeyebilirdi ki kendisi de bunu kabul ediyor zaten.
 • sırf fener'in koçuna ithafen söylediği bir söz yüzünden kendisine tavır alınması nankörlüktür. bu adamın milli takımımıza ve ülke basketboluna verdiği emeği hiçe sayarak yorum yapmak ise ayrı bir nankörlüktür...

  obradoviç avrupa'nın en iyi koçudur bunu herkes biliyor. yaptıkları şeyler avrupa basketbolu için olağan şeyler. lakin bunları nba'de yapamazsın diyor bunu belirtmek neden sizi gerdi? avrupa'nın en iyi oyuncuları teodosiçi, ekpe udoh falan oraya gidiyor ve hallerini görüyorsunuz... aynı şey koçlar içinde geçerli işte.

  fatih terim'e sırf bu bağırmalı çağırmalı hareketleri yüzünden çağ dışı teknik direktör diyen de sizler değil misiniz gerçi? işin ucu size dokununca niye hopluyorsunuz?
 • obradovic keyfinden bağırmıyor herhalde hata yapıyor diye bağırıyor. bogdan bogdanovice çok bağırdı sonuç? fenerbahçedeki son senesinde olağanüstü performans sergiledi ve şimdi nba de oynuyor! melihe bağırdı hatta vurdu sonuç? eskisinden daha iyi oynuyor! yani obradovic orada egosunu tatmin etmek için değil oyuncuyu olabileceği en üst noktaya çıkarıp yeteneğini daha fazla kullanabilmesi için bağırıyor.
 • çocuğuna öğretmeni sesini yükseltse kıyameti koparacak ekşicilerin 30 yaşındaki sporcuya bağırılmasını "anasını bile siker, keyfinden bağırmadı" şeklinde yorumladığı başlık.
 • tabi lan nba'de hiç öyle oyuncuya bağıran koç yoktur. nba kariyeri shaq'a havlu sallamak olan adamdan ancak bu tarz yorum beklenirdi.