• alper potuk'a verilen paraları düşününce az olduğunu düşündüğüm meblağ. bu adamin fenerbahçe'ye verdiğini 1907 den beri kimse veremedi.
  • futbolda şampiyonlar liginin kazanan takıma hatırladığım kadarıyla 15,2 milyon euro veriliyor. buda ronaldonun yıllık maaşının yarısına dahi eşit değildir. embesil embesil yorumlar yapmadan önce açın bir okuyun. kıskançlıktan çatlayacağınıza gidin bir hava alın. oksijen alın. belli ki bir sıkıntı var. bir şişmişlik var. gazoz var içerseniz ? soda da idare edebilir hatta.
  • kendisi gelmeden önceki sezon euroleague'de* top 16'yı 2-12 gibi bir dereceyle bitiren fenerbahçe'ye son 4 senede final four, son 3 senede final oynattığını, üstüne üstlük bir de bu süre içinde takıma tarihindeki ilk euroleague şampiyonluğunu kazandırdığını düşünürsek (bunun kendisinin kariyerindeki 9. euroleague şampiyonluğu olduğundan bahsetmiyorum bile) az bile alıyordur. aramızda para toplayalım 1 milyon euro da biz verelim.
  • bir efsaneyi takımında tutma bedeli 2 milyon euro ise aramızda bile toplar veriririz.bakın futbolculardan oynamayan wiel de 2.3 milyon alıyor, emenike de öyle bişeyler alıyor bu yatan çöplere vermektense obradovic'e verin de şu parayı kaç milyon fenerbahçeliyi mutluluktan mutluluğa sürüklesin.
  • ergin ataman'ın yıllık 750 bin € aldığı yerde helal hoş olan meblağ.
  • helal olsun, çatır çatır yesin.
  • başardıklarının yanında az bile almaktadır. bunun lafını eden futbol dışında spor tanımayan yurdum kekosudur.
  • obradovic'in kendini ispat edeceği bir şey yok. şu an koç takımı olarak anılan nba takımları obradovic'ten set alıyor. obradovic'in düzeyi gelmiş geçmiş en iyi 5 koç arasındadır, zira obradovic ne sadece yıldız oynatabilen bir koçtur ne de sistem dışı oyuncular gelince çuvallayan bir koçtur.

her başlığa bunu yazıyorum, yazmaktan yoruldum. nba koçluk konusunda acayip kapalı. ilk yabancı nba koçu igor kokoskov daha bu sene iş başı yaptı, o da utah jazz yardımcı koçu olması sayesinde. örnek vermek gerekirse neven spahija da atlanta hawks'ın en iyi döneminde budenholzer'ın yardımcısıydı, biraz daha orada kalsa en geç 2020'de takım çalıştırmaya başlardı. ama spahija bir yerden sonra tıkanan vasat üstü bir koç, kendisini çok sevmeme rağmen belli bir eşiği atlayamayan bir koç. ya da avrupa'da koçluk yapan david blatt ve mike d'antoni, obradovic'ten daha mı iyiler gerçekten? d'antoni'yi şamar oğlanına çevirmiş bir adam obradovic, blatt'ı da aynı şekilde yenip yenip duruyor. ama ikisi de amerikan pasaportu sayesinde nba'de koç olmayı başardılar. hele blatt mola hakkı kalmamasına rağmen mola almaya kalkıyordu ama varsan baksan adamın şampiyonluk yüzüğü var. bu tip örnekler çoğaltılabilir.

koçluktan ne anladığınız önemli. koçluk tom thibodeau gibi oyuncuların kariyerlerini sikerterek, sağlıklarını tehlikeye atıp onları hiçe sayarak playoff görmek değil veya tyronn lue gibi kukla olmak değil. carlisle'ın, popovich'in, stevens'ın, obradovic'in, jasikevicius'un yaptığı şeye koçluk deniyor. tüm oyuncularından verim alıp takımını her maç mücadele ettirmek, gerçek koçluk bu. adam udoh'u resmen kullanma kılavuzu ile beraber yolladı nba'e. herkesin umudu kestiği, maksimum 6 dakika süre verdiği udoh'u adam yeniden diriltti. euroleague'de rotasyon oyuncusu olarak sıkışan bjelica'yı euroleague mvp'si olarak yolladı (bjelica'nın wolves'da başarılı olamamasının sebebi de thibodeau'dur, o hıyar herif rubio'nun kariyerini yakmak için de göz dikmişti de ucuz kurtuldu rubio). oyuncudan anlamayan, ben ne dersem o mottosuyla gezen bir ton koç var nba'de, cidden obradovic bu adamlara bir şey ispat etmek zorunda mı?

tanım: son kuruşuna kadar helal olsun dediğim olay. her sene 25 milyon harcayıp rezil rüsva olan takımın nerelere geldiğini düşünürsek kimsenin ses çıkarmaması lazım.
  • mal mal kıskanc adamlar gelmiş obra reis çok para alıyor diyor. biz galatasaray olarak yıllardır hiç bir işe yaramayan sabri ve semih gibi adamlara dünyanın parasını bayılıyoruz. keşke bu adamlar yerine basketbola yatırım yapsaydık da paralarımız çöp olmasaydı.
  • hele şükür yahu hele şükür.

birilerinin nihayet gözüne batmayı başarmış. yıllardır benim de aklıma gelen ancak yazacak cesareti bulamadığım maaştır.

2 milyon euro nedir arkadaşlar?

2 milyon euro?

2?

ben de yıllardır derim obradoviç iyi güzel ama 2 milyon euro maaş alıyor diye.

belli ki birisi menejerin kurbanı olmuştur.

belli ki birisi paraya çok değer vermektedir.

acilen yönetim kurulu toplanıp obradoviçin maaşını arttırma yönünde karar almalıdır. obradovic gibi adama 2 milyon euro vermek başlı başına insafsızlıktır. obradovicin 2 milyon euro maaşı arttırılmalı, üstüne basketbol şubesinin kazandığı her kuruş kendisine teslim edilip "al kardeş sen ne yapacağını bulursun zaten bir şekilde" denmelidir. ben şahsen obradovic vakfı kurup bu adamın yaptıklarını ülkemizdeki aptallara anlatacak projelerde kullanılmak üzere para toplamayı bile düşünüyorum.

*
hesabın var mı? giriş yap