şükela:  tümü | bugün
 • latince karanlik, gizli, anlasilmasi guc. *
 • büyü dünyasında küçük çocukların yakalandığı büyülü parazit biçimi. tehlikeli ve dramatik. oldukça güçlü bir parazit olan obscurusa sahip olan çocuklar obscruial olarak adlandırılırlar. en fazla 10 yaşına kadar yaşadıkları bilinmektedir, lakin istisnalar da mevcuttur.
  kaynak: obscurus

  *obscruial diye anılırlar. düzeltme için teşekkürler.
 • indila-dernière danse klibi ile yıllar öncesinden foreshadowing yapılmış harry potter evreni hedesi
 • fantastic beasts film serisine isim babalığı yapan hayali newt scamander kitabı fantastic beasts and where to find them'i sözde basıp satışa sunan kurmaca yayınevinin adı. yazar j.k. rowling'in bizlere oynadığı güzel oyunlardan bir tanesi daha. elinde bu küçümen kitap olanlar hemen açıp 3. sayfasının alt kısmına bakabilirler. kadın bütün potter severleri inception'a bağlayacak anlaşılan.

  zira aynı isimli filmi izleyenlerin rahatlıkla hatırlayacağı üzere serinin ana karakterlerinden biri olan credence barebone'nun sahip olduğu fenomenin adı obscurus'tu. yani mugglelar'ın hâlâ büyücüleri avladıkları ve yer altına inmeye, saklanmaya zorladıkları, aksini yaptıkları takdirde hapsettikleri ya da öldürdükleri dönemlerde bu korkutucu zulmü yaşamamak için içlerinde bulunan sihir gücünü eğitim alarak kontrol etmeyi öğrenmek yerine ortaya hiç çıkmasın diye bastırmaya çalışan küçük çocukların içinde oluşan virüs/parazit tarzı yıkıcı gücün adı obscurus. credence gibi bu virüsü taşıyan kişilere de obscurial deniyor. büyük ihtimalle albus dumbledore'un küçük kız kardeşi ariana dumbledore'un da içinde bir obscurus vardı ve bu nedenle o da credence gibi bir obscurial'di. ayrıca ;

  (bkz: #80911091)
hesabın var mı? giriş yap