şükela:  tümü | bugün
  • bir bufe menusunun ingilizce bolumunde gözleme yerine kullanilarak ikinci bir chicken translate vakasi olmustur
  • tr. gözleme.

gerçekten bir menüde vardı.

(bkz: aramaya inandim mamafih bulamadim)
  • gözlem (observation): herhangi bir olayın gözemlenmesi ve bu gözlemlere ilişkin veri toplanması.

not: gözlenen şey sıcacık tereyağlı bir gözleme de olabilir. (canım çekti sözlük)
  • pc ve ps4 platformlarına çıkan oyundur.oyun olarak daha çok bulmaca tarzı gibi geldi ama hikayesi merak ettiriyor.normalde oynamam ama hikayeyi merak ediyorum.
  • twitch'te cohhcarnage'ın clip'lerine bakarken bu oyundan bir sahne gördüm, ilgimi çekti. ilk bölümden gameplay izlemeye başladım, sanıyorum oyunun jeneriği girdiğinde videoyu durdurup oyunu satın alıp kendim deneyimlemeye karar verdim.

oynanıştan ziyade öykünün ön planda olduğu bir oyun. çoğunlukla puzzle içeriyor.

oyunun süresi fiyatına (epic games'te 35 tl) göre kısa sayılabilir (4-5 saat), ancak benim en iyi sp listeme girer. film gibi oyundu, bu yoklukta ilaç gibi geldi.

alıp oynamayacaksanız bile cohh'un youtube'daki serisini izleyin derim.
  • alışması zaman alsa da mükemmel kurgulandığını düşündüğüm, daha önce hiç deneyimlenmeyen "yapay zeka"yı yönettiğimiz, uzayda geçen oyun. başlayınca bitirmek gerekiyor çünkü ara verince kontrollere alışamıyorsun. bir de optimizasyonu daha iyi olabilirdi bence.

şans verilmeli.
  • en orijinal interaktif yapımlardan biri. gravity, interstellar, 2001 a space odyssey gibi filmleri seviyorsanız bu kez izlemek yerine uzay istasyonunun yapay zekası olduğunuz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

hem oynanışı hem de perspektifi oldukça farklı bir oyun, deneysel işleri sevenlere büyük tavsiyedir.
  • (bkz: gözleme)

2012 yılında forum istanbul'da bulunan bir mekanın menüsünde gözleme'nin ingilizcesi olarak yazıyordu. o mekan artık hayatta değil. ama yeri cook shop'un iç kısmındaydı.

hatta menünün fotoğrafını çekmeme tepki gösteren garson ile tartışmıştım. bir yerlerde o resmi bulursam buraya eklerim.