şükela:  tümü | bugün
 • channel 4 ekranlarında yayınlanan bir ingiliz programı. obsesif kompülsif bozukluğu olan insanlar evlerini yıllardır temizlememiş ve bu dağınıklıktan kurtulmak isteyen insanların evlerine gidip temizleme çabalarını anlatıyor. konsept olarak başarılı ve faydalı bulduğumu belirtmek istiyorum.en azından adamlar hastalıklarını güzel bir amaç için kullanıyorlar. kendi temiz evini baştan temizlemek yerine başka evlerde faydalı olmak mantıklı. ben de düşünmüyor değilim mesela.

  mesela temizlik yapmak isteyen ama üşenenler varsa bu programı izlesin. anında içinizde bir temizlenme ihtiyacı da uyandırmıyor değil.
 • trt hd'de yayinlanan program. ılk defa izliyorum ve o pislik icinde nasil rahat yasamislar inanamadim. ama temizlik hastalarinin evleri bal dök yala. keske bizim ulkedede olsa bu programdan.
 • biraz önce bir bölümünü izledim. bittiğinde hafif hüzün barındıran bir tebessüm vardı yüzümde. insanların yalnızlıklarıyla ilgili hoş enstantaneler barındırıyordu. beavis and butthead klonu kardeşler fena yarmıştır. stalingrad enkazına dönen evlerini sarah adlı çekici bir kadın medeniyete döndürdü. program, biraderlerin bulaşıklarını deterjan bittiği için yıkamayı bıraktıklarını bildirerek sonlandı.
 • zevkli yayın.

  bir bölümünde kadın kendi temizliğine o kadar güveniyordu ki, klozetini yalamıştı. artık nasıl bir manyaksa günde kaç kere klozetini temizliyorsa... düşün işte. sonra bu kadın 7 yıldır tuvaletini temizlemeyen bir adamın klozetini silmek zorunda kalmıştı...
 • bu yaşımda babaanne gibi televizyondaki insanlara bağırmama sebep olan program.

  dünya üzerinde herhangi bir yerde böyle pislikten ve dağınıklıktan kırılan evlerin, o evlerde bu duruma alışmış umursamaz insanların olması beni acayip rahatsız etti.
 • aklımın almadığı insanları gösteren program. temizlik hastalarını anlayabiliyorum ama bir insan evi o derece pislik içinde nasıl yaşayabilir gerçekten aklım almıyor. bence asıl hastalıklı olan onlar. şu an evinde adım atacak yer olmayan bir adamın evini gösteriyor. mutfak bozuk yiyecekten geçilmiyor ve adam bunun normal olabileceğini savunuyor. amca bence sen hastaneliksin! izlerken bazen midem kaldırmıyor.
 • ınsana evini feci pis hissettiren,umuma açıl yerlerde temizlik ölçümü yaptıkları cihazı edinsek mi bir yerlerden diye düşündüren trt hd de denk geldikçe tekrarlarını bile izlediğim program.bizde de benzerini melek programı'nda yapmaya teşebbüs ettiklerini hatırlar gibiyim lakin orjinal format çok daha izlenesidir,program ingiltere'de çekildiğinden ingiliz mimarisi gibi doğal bir avantaja da sahiptir.yalnız fazla kapılmamak lazım yoksa izledikten sonra kendinizi klozet temizler halde bulabilirsiniz.
 • ingiltere'de yaşayan bazı insanların bizim erkek öğrenci evini rol model olarak benimsediğini ve hatta bir tık yukarı taşıdığını gösteren reality show.

  ha pis evleri temizlemeye gidenler ise ayrı cins.

  --- spoiler ---

  6 yıl boyunca mutfaktaki ocağı temizlememek ve üzerinde yemek yapmaya devam etmek nedir amk
  --- spoiler ---
 • özellikle çamaşır suyu kullanırken aklıma gelen program. kadının biri günde 2 kutu çamaşır suyu ve 3 eldiven kullanıyormuş. günde 7 saat temizlik yapmak ne lan? zaten sabahın 5 ya da 6'sında uyanıyorlar. adamın biri televizyon üzerindeki toza - bunlar aslında deri parçaları- dedi. midem kalktı.

  istifçilerin hayatları da enteresan. yalnız var öyle insanlar. bizim komşu vardı. mesela bize geliyordu annemin çeyizinden kalma eşek kadar avize vardı, kırılmış taşları. bodrum katta duruyordu. onu istemişti mesela. ne yapacaksa! benim 10 yıldır falan evde giydiğim el örgüsü kazağı istiyordu. evinde salonun kapısı zor açılıyordu eşyadan.

  birlikte yaşayana insanlar için zor ikisi de. en güzeli her şeyin ortası.
 • trt hd de yakaladıkça izlediğim inanılmaz zevkli program.

  özetle, bir okb'li bir pisin evine gidip eşyaları atıyor, evini temizliyor. yalnız şuna ayar oluyorum; pis olan elemanlar okb'lileri istisnasız eleştiriyorlar. neymiş, abartıyormuş, okb'linin evi kişiliksizmiş falanmış filanmış. ya senin evinden ölü fare çıkmış, mutfak tezgahının üstüne keçiler pislemiş, 15 senedir evde temizlik yapmamışsın, ne hakla temiz birini eleştirebilirsin ya sen? adam senin içini dışını çamaşır suyuyla silse gıkını çıkarmaman lazım. hadi o abartıyor, sen pislikten ölecekmişsin be insan, nasıl yaşadın kaç sene o halde? pissin sen ya, senin konuşmaya bile hakkın yok, takıntılı makıntılı, en azından insan temiz.

  benim bu programdan anladığım tek bir şey var, temiz insan haklı insandır. bitti, nokta.