• bak hele bak. uyanık oburcan 3-5 yazarımsı reklam botuna para vermiş, burada ucuz reklam yaptırıyor. özellikle yukardaki son 3-4 entry tamamen sipariş üzerine yazılmış 10-20 liralık entry'lerdendir. profillerine girin. hepsi reklam botu. oburcan bize de 10tl ver, biz de senin reklamını yapalım hahaha.

şaka bir tarafa gurmecilik adı altında sosyal medya pazarlamasıyla birçok restorandan uçuk tanıtım ücretleri isteyen bu arkadaşın, tanıtımını yaptığı birçok restoran battı. diğerleri de oburcan reklam yaptığı için değil gerçekten iyi oldukları için ayakta kaldılar. restoran sahipleri bu arkadaşın yemek fotoğrafı çekmekten başka bir marketing yeteneği olmadığını geç de olsa fark etmiş olmalı.

aga şimdi gelmiş buraya, 50-100 tane entrisi olan, ekşi'ye sadece reklam basan yazarlara senaryo yazdırmış. oburcan sen artık ankara'da sosyal medya anlamında bitik birisin, ancak işte bu yazarımsılara 10 liralık reklam yaptırarak iş yapmaya çalış.

ayrıca bkz
    blooddrunk
    gedos abi
    benden yazar olur mu

edit: yazarlar uçurulmuş. neyse oburcan reklamını yaptıracak yeni paralı askerler bulur. çok büyük sorun değil.
  • blog zamanindan takip ederdim, sonra neden bi aklima gelip tekrar bakmamla daha once neden takibi biraktigimi hatirlar gibi oldum. arkadasim, sen bu lakayitlikla(kendine istedigi zaman tatil vermeler, gelmeyen yorumlar, yuzeysel ve burnu havada tavirlar) zaten hic video cekme. yaptigin is dunyanin en matah isi bile olsa mutevazi ve efendi olmadiktan sonra sahsen benim nazarimda ederin sifir.
  • instagram'da paylaştıklarına ara sıra bakıyorum da, cidden hümor derecesi sıfır bir blogger.

üzerine 3 kilo tereyağı dökülmüş bir iskender kebap bile bu adamın "espri"leri yanında bünyeye daha az zarar verir. o derece...

sen espri yapma abicim. yediğin güzel mi, değil mi, onu yaz.
  • son zamanlarda bunun gibi bir çok 'sonrada gurme '' türedi.tek çektikleri izmir kumrusu, bafra pidesi, kokoreç vs. ramazanda denk gelinirse hemen kaçılası bir instagram blogu.
  • aynen eskiden güzel paylaşımları vardı halka hitap ederdi, şimdi ise elit kesimlere hitap etmekte.
  • blogcu hali daha iyiydi sanki. ınstagram'a takılınca bozdu. aşırı abartılı yorumlar da kıllandırmıyor değil.
  • instagram fenomeni olup davetle mekanlara gittiginden beri onerilerine guvenemedigim adam.
  • 3-4 sene öncesinde her dediği yere giderdim ama resmen artık reklam yapıyor. iyi hoş da yani arkadaş sana güvenmezsek biz senin kara kaşın gözün için mi takip edicez? özellikle şu son istanbulda gittiği bi otelin aşırı aşırısı reklam yapması resmen bitirdi beni.
    milyonlarca bloggerın olduğu yerde güven her şeydir.
    ha derse ki , ben de bu şekilde para kazanıyorum, bir yığın takipçim var size ne; ona da hak veriririm. bize ne ki zaten
  • o kadar cok reklam yapiyor ki artik gozumde hic bir gecerliligi kalmadi. eskiden gittigi yerlere arkadaslarla giderdik simdi gittigi 10 restorandan 9u reklam amacli, kalitesiz yerler. oburcan da menuleri paylasmiyor "iste bunun fiyati 20tl" diyor bi gidiyorsun restoranda 27tl. artik tanidiklarimdan unf etmelerini rica eder oldum.

aldigim bir duyuma gore restoranlardan (ozellikle yeni acilmis yerlerden) 1000tl civari bir para aliyormus. ne guzel hayat lan. gunde en az iki restoran geziyor zaten bi guzel de yiyor, baska bir meslegi de yok anladigim kadariyla. e ihtiyaci da
    yok tabi. ama yetmiyor beyefendiye gittigi otelin, bindigi arabanin bile reklamini yapiyor. (saniyorum arabayi kiraladigi galeri-sirketin reklami belki onu bile ucretsiz vermislerdir) simdi de yilbasi etkinlikleri paylasiyor. yuh be abim gozun doysun ya.

100bin ankarali takipci nelere kadirmis. kendisinin artik yorum oneri olarak hicbir gecerliligi kalmamistir. takip ederek bu abinin yukarida anlattigim guzel yasamini surdurmesini saglarsiniz sadece.
  • blog döneminde gittiği mekanlarda beğenileri kadar beğenmediklerini de belirtirdi. güzel fotoğrafların altına açıklamalar yapar, çoğu yemeğin fiyatını yazar, mekanla ilgili detay bilgiler verirdi. o dönem bitmiş artık, reklam zamanı, para kazanma zamanı belli ki. haliyle benim içinde geçerliliği ve samimiyeti kalmamıştır.
hesabın var mı? giriş yap