şükela:  tümü | bugün
  • mahir ünsal eriş'in yeni kitabı.
  • kasım ayınca çıkacağını sandığım, olduğu kadar güzel öykücümüz maayirbeyin* heyecanla beklenen kitabı.
  • iki öykü kitabını hayranlıkla okuduğum mahir ünsal'ın, yakında raflarda göreceğimiz yeni kitabı. dünya bu kadar romanını da okumuştum kendisinin ama öykü kitaplarındaki tadı alamamıştım. umarım öykü kitabıdır, öykü yazması gereken insanlardan kendisi.
  • mahir ünsal eriş kitabın görselini paylaştı. karakarga yayınları tarafından basılan kitapta kutlukhan perker'in illüstrasyonları da var.

kapak.
  • an itibariyle raflardaki yerini almıştır. iş çıkışı almak artık mecburi olmuştur. heyecanlıyız efendim.
  • keyifli, küçük bir romancık kendileri, önceki mahir ünsal eriş kitapları ile çok da benzerlik göstermeyen. tavsiyem hakkında yazılan hiçbirşeyi okumadan önce kitabı okuyunuz.
  • akıcı, keyifli, bir çırpıda okunan bir mahir ünsal eriş kitabı.

ben özellikle üslubuna ve dili kullanımına bayıldım. kesinlikle bu özellikleriyle son dönem yerli edebiyatçılardan ayrılıyor mahir ünsal eriş. kitabın özellikle ilk kısmını, hatta daha da özelleştirirsek ilk 40-50 sayfayı çok sevdim. istedim ki yine aynı dönemlerde geçen bir tren hikâyesi yazsın. çok mu?
  • mahir ünsal eriş hayranı bir okur olarak beğenmediğim kitaptır. anlatım dilini hala çok beğeniyorum ama içerik olarak ne yazık ki tatmin olmadım.
  • ilk 50 sayfaya bayıldığım, ne zaman ki trenden inerek eve girdiler ki sevmediğim kitaptır kendisi. trende yapılan yolculuğa dair o nazik, dikkatli tanımlar , betimlemeler uçup gidiyor bir anda biten tren yolculuğu ile beraber.

hikaye olaraksa hiç beklemediğim yöne doğru giden konusu ilgimi çekmedi açıkçası, bilseydim, almazdım. içeriği bildiğiniz mahalle kadınlarının kulaktan kulağa fısıldamasından öteye geçememiştir.

dünya bu kadar dan sonra bu romanı da hayal kırıklığı olmuştur. öykülerinde ne kadar başarılı olsa da maalesef romanlarında aynı tadı bulamıyorum.
  • mahir ünsal eriş'in son kitabı ve ikinci roman denemesi. mahir'i takip edenler bilir. üslubu, kurgusu, dili güzeldir. kısacık hikayelerle okuyucunun bam teline dokunmasını çok iyi bilir. iki muhteşem hikaye kitabından sonra (olduğu kadar güzeldik favorimdir) ilk romanı olan dünya bu kadar'ı yazdı. ne yalan söyleyeyim hayalkırıklığı olacak diye korktum, hatta bi süre okumadım, beklettim. ama mahir hikayeleri kadar iyi olmasa da romanda da iyi olduğunu gösterdi bizlere. sonra tepkiler iyi gelmiş olacak ki tekrar roman ile karşımıza çıktı. kitaba iş yerinde, öğle arası başladım, az önce de bitti. akıcı, yormayan, okunası bi kitap. ancak bir şeyler eksik gibi. sanırım içerik yeterince tatmin etmedi bu sefer. sanki dizi izler gibi bi çırpıda tükettim ama aklımda kalan tek bir sahnesi bile yok ne yazık ki.
    yine de mahir ünsal eriş'e bakışımı değiştirmez bu. olduğu kadar güzeldik'ten sonra gönüllerimizde yer edindi çünkü. yine kitap çıkarsın, yine okuruz.