şükela:  tümü | bugün
  • kaş'ta çok tatlı bir çift tarafından açılan, vejetaryen-vegan ağırlıklı yemekleri olan güzel bir restoran.

https://www.facebook.com/oburusmomus/
  • etobur olan bana parmaklarını yedirmiş, 2 gün sonra dayanamayıp tekrar uğramama sebep olmuş mekan. benim övmeme gerek kalmadı, zaten kaş'la ilgili her yazıda bu mekana yer veriliyor artık.

burayı açan benim arkadaşım. ama değil arkadaşım, babam açsa et yemeyi bırakıp 2 kere burada öğle yemeği yiyeceğim aklıma gelmezdi. vejeteryanlık olayına sempati duymamı sağladılar. parmesanlı-salçalı patlıcan ve mantarlı makarnaları 10 numaraydı. beraber gittiğim arkadaşlar da taco süper diyorlar ama onun tadına bakacak fırsat olmadı.
  • yemekler çok güzel lakin sahipleri parmesan'ın vejetaryen olmadığını bilmiyor(du) biz söyleyene kadar. büyük sıkıntı.
  • bu sene keşfettiğimiz, yaz salatasından ekmeküstü alıştırmalık tabağına, tacosundan vanilyali cheesecake'ine kadar lezzetli bir menü barındıran şirin bir restoran.
    ünlü birkaç isim de bu mekana uğramadan geçmiyor sanırım. yine de sıcaklığından bir şey eksiltmiyor bu durum.
    ısmini de yunan mitolojisinde "alaycı tanrı" olan bilinen momus'tan almış. kaş'a yolu düşünlerin denemelerini şiddetle tavsiye ederim.
  • eğer kaş'taysanız ve ne yesem diye düşünüyorsanız kesinlikle burayı listenize alın derim. ancak baştan belirteyim burası vegan yemekler veren bir mekan, et yemeyi düşünmeyin. lakin et sever biri bile burayı beğenecektir diye düşünüyorum. isimleri ilginç çok güzel yemekleri var, ev yapımı gazozları var, çok şirin mekanı var daha nolsun.

burada hint usulü adını bilmediğim bir türlü yemeği yedim. yanında ananaslı pilav geldi. ananasa mı şaşırayım yoksa pilavla birlikte ne kadar uyumlu olduklarına mı bilemeden yemekleri bitirdim. gerçekten başarılılar.
  • tatlılıkla işletilmeye devam edilen mekan. yıllar önce ilk açıldığı zaman gittiğimizde mekan sahiplerinin heyecanını gözlerinde ve gülümsemelerinde görmemiz mümkün olmuştu, işte bu heyecan ve güler yüz aynı şiddetle devam ediyor. kaş' a gelip bugün ne yesem diye düşünmeyin, direk gidin. temiz ve lezzetli bir şeyler yiyeceğiniz kesin olan yerlerdendir oburus momus.
  • yine aynı heyecan, yine aynı güzellik. kaş’ın değil türkiye’nin en güzel yemeği. sonsuz teşekkürler.
  • vegan değil vejetaryen bir restoranttır.bu nedenle menülerindeki ana yemeklerinde,atıştırmalıklarında ve tatlılarında süt ve süt ürünleri bulunur.
  • az da olsa vegan seçenekleri de olan, vejetaryen bir restoran. kaş'a gidildiğinde muhakkak uğranmalı ve özellikle kanatsız buffalo wings ile mini kumpirleri denenmelidir. diğer yemekleri de çok güzeldir ama bu ikisi aşmıştır.