• olm aslinda islam kolayliklar dini hakkaten baksana adamlar benim haberim yokken benim icin bagislanma diliyorlar.

super olay.
  • o kadar bütçeye sahip olunca "iş yapıyoruz biz" havasında görünmek için salıverilmiş zırvalardan yenisi. bugün de kendilerine ayrılan bütçeyi hak ettiler, tebrik ederiz.
  • klasik baska sorulari yaninda getirir. madem allahin yarattigini degistirmek gunah neden erkeklerin cukunu kesmeleri sunnet. neden temizlik adi altinda vucuttaki tuylerin kesilmesi telkin ediliyor, ismid ile neden surme cekilmesi sunnet oluyor. allahin yarattigi gibi kalsak ya.
  • sadece dövme yaptıranlara değil "kaş ve yüzlerinden tüy yolan ve yolduranlara" da sektirilen fetva. o zaman kadınların çoğu bıyıklı gezmeliydi. pek uyan yok bu kurala anlaşılan.
  • aileye verilmiş kozdur.
    ve gençler her zamanki tavırları ile
    --- spoiler ---
    benim vucudun benim kararım!
    --- spoiler ---
    deme eylemi gösterirler...
  • ama hırsız ve katiller günah islememislerdir dolayisiyla af dilemeleri gerekmez şeklinde devam edeceğini sandığım açıklama.
    aldığınız maaşa sokam. ne işlerle uğraşıyosunuz.
  • ho$t lan kopek dedigim fetvadir.
  • ne var bunda bu fetvanın nesini beğenmediniz ? bir yanlış yapmışssın giderebiliyorsan gider, gideremiyorsan af dile demiş. seni cehennem zebanileri mi sikecek demiş ? ne gücüne gitti amip beyinli yaratık ?
  • yeni olmayan fetvadır, yaklaşık 5-6 yıldır(belki daha da eski) aynı yazı diyanetin sitesinde duruyordu; tamamen inanan adamı bağlar, inanmayan zaten sikine takmıyor-takmaz. zürriyetin hit alma amaçlı mağara haberlerinden.
  • insanların nasıl yaşaması gerektiğini söylemekten, insan gibi yaşamayı unutanların son eseri. dünya bilim, kültür, insan hakları peşinden sürükleniyor, bizimkiler terör, cinsiyetçilik ve dış görünüş.
hesabın var mı? giriş yap