şükela:  tümü | bugün
  • ne yani ezanlar türkçe mi okutulsun? başörtüsü yasaklansın mı? dıj güçlerin oyununa gelmeyin. paşa paşa ödeyelim faturamızı.
  • kesinlikle içinde ibnelik olduğunu düşündüğüm faturalardır, hatta konuyla ilgili apartman yöneticisi ile de görüşmüştüm. 3-4 ay önce sözleşmemiz yapıldı, ilk aylarda depozitonun taksitlendirildiği dönemde dahi 105 tl gelen fatura, 2 hafta şehir dışında olduğumuz aralık ayı için 125 tl gelmiş.
    emeği geçen tüm herkesin allah bin belasını versin.
  • 140 lira gelmiştir. geçen sene ortalama 70 lira gelen eve son iki aydır tam iki katı gelmekte. ayrıca tüketimin arttığı da yok, aksine ben evde daha az kaldığım için tüketimi azalttik bile.

fatura detaylarında günlük ortalama tüketim ile gün sayısını çarptığımda toplam tüketime ulaşamıyorum. uydurma bir toplam tüketim var. müşteri hizmetleri ile konuşmama rağmen elektrik firmasından da düzgün bir cevap alamıyorum. hata yok diyip gecistiriyorlar. bir ayda fatura iki katına hangi zamla çıkabilir ya.

doğalgaz faturasına hiçbir şey demiyorum, o zaten almış başını gidiyor. her ay bir kira da doğalgaza ödüyoruz.
  • yiyip içip, götlerini sildikleri kağıtların bile parasını kullanıcıdan almak istediler geçen aylarda. vatandaş tepki gösterince iptal ettiler. ama bir işe yaramamış anlaşılan. öyle ya da böyle geçirdiler.
    tünelin ucunda ışık falanda gözükmüyor artık.
    enerji firmalarının oradan, buradan, allah artık ne verdiyse faturalara geçirmesi sonucu iki katına çıkan bedeller.
  • her ay 100 150 bandında gelen fatura ne hikmetse bu ay tamı tamına 261 tl geldi! pavyon mu işletiyoruz lan evde bu fatura ne? 2 kişi 2+1 evde ( salonu kullanmıyoruz) ne değişti 100 lira fark edecek kadar?
  • 308 tl.

bıyığınıza sıçayım !
  • oooohh paralar halka gitmiyor ohhhhh doğalgaz ve elektrik şirketlerine gidiyor oohhhh
  • bu konuda hakkımızı savunacak hiç bir durum yok. bırakılmamış. adam ne keserse ödemek zorundayız. bu da insanı deli ediyor. bildiğin haraç veriyoruz. yahu zaten fiyatlar yüksek buna rağmen ödediğin fatura tutarının yarısı saçma sapan yerlere gidiyor. ben trt de görev alan yandaş oyuncuların ve programcıların paralarını ödemek zorunda mıyım? hepsini geçtim, şuanda elektrik,su,doğalgaz ve site aidatı toplamı kirayı geçiyor. nereden bakarsan bak bu işte bir yanlışlık var. bizim haksızlığa uğradığımız kesin ama hakkımızı savunamıyoruz. bu ne biçim bir düzen. koca ülke site aidatı konusunda bir mevzuat çıkaramıyor. adam 500 tl olan aidatı 2 bin tl yaptım dese vermesen icra yollayabiliyor. bu ne biçim bir düzendir.
  • ekim 2020 56 tl
    kasım 2020 50.3 tl
    aralık 2020 57.8 tl
    ocak 2021 76.3 tl
    1+1 ev de tek başıma yaşıyorum, kullanım da değişen bir şey yok ama nedense %5 zam ile faturam %50 zamlandı, haram zıkkım olsun.

edit: özelden kombi soruldu, merkezi sistem olduğu için kombi yok
  • her ay yeni bir elektrik faturası rekoru kırıyorum, neler olduğu konusunda bir fikrim yok.