şükela:  tümü | bugün
  • aralıkta 91 tl gelirken ocak ayında 194 tl geldi. klima ile ısınıyoruz ama iki kat gelecek kadar çalıştırmadık. geçen sene her gün çalıştırdığımız ki bazen geceleride kapatmıyorduk 220tl max görmüştük. havalar böyle güzel gitmese demekki 400ler hayal değil. ki diğer komşulara 300-400 arası gelenler olmuş. mitsubishi electric gerçekten kokluyor elektriği. ona rağmen fiyatlar katlanmış.
  • tek yaşadığım evde absürt fatura tutarları görünce geçen ay 186'yı arayıp sayacı kontrol ettirmek istedim. o gün şehir dışında olduğum için kendileri teşrif edip bakamadılar güya.
  • 347 lira.

geçen ay 254 lira gelmişti. antalya'da yaşıyorum ve klima ile ısınıyorum. doğalgaz bulunduğum konumda yok. geçen ay ve bu ay arasında harcadığım elektrikte büyük bir fark yok. belki klimayı bir hafta fazla çalıştırmışımdır. klima inverter a++.

+100 liralık elektrik yaktığıma beni kimse inandıramaz.
  • tek zamanlı ve 3 zamanlı arasında gerçekten fark var mı?
  • tanım: tek namazlı ve üç namazlı diye ayırdıkları faturalar.

anladığım kadarıyla evde tek kişi namaz kılıyorsa fatura yüksek geliyor...

bu arada garip gelebilir ama 200 lira bandında gelen faturam 156 lira geldi. gözle görülür bir değişiklik yok kullanımımda. aynı şeyler hep.
  • köy olduğu için iki ayda bir fatura geliyor. 580 lira geldi. ben 1000 lira gibi bir rakam bekliyordum açıkçası. bu açıdan mutmain olduğumu söyleyebilirim. ancak önümüzdeki iki ay kesinlikle 1000'den aşağı gelmez, çünkü klimalara abandık.
  • geçen ay 250 ödedim. evden çalışıyoruz. biraz artması normal ama bu kadarı normal değil. bizim oğlan (2) bitcoin madenciliğine girdi sanırım.
  • enerji firmalarının itirazlar artana kadar kime ne kadar sokarsak kardır mantığıyla hareket ettiğini düşündürten faturalardır. geçen yıla göre neredeyse 2 katını ödüyorum.
  • 191.30 tl ile yok ebesinin amı ali sami dedirten faturalardır.
  • kasım 150 tl
    aralık 170 tl
    ocak ayı 245 tl.

teşekkürler ayedaş, teşekkürler türkiye.