şükela:  tümü | bugün
 • akp iktidarının akıllara ziyan bakış açısı.

  binlerce insanın katili öcalan için methiyeler düzüp barış elçisi ilan ederken hakkında hiç bir yargı hükmü ve bu konuda hiç bir sabıkası olmadan milletin seçtiği bir vekil, yani selahattin demirtaş terörist ilan edilmiş durumda.

  çünkü kriter ülkenin değil akp iktidarının menfaatleri. demirtaş'ın 7 haziran'da olduğu gibi akp'yi iktidardan etme gibi bir potansiyeli var. oysa pkk'nın böyle bir gücü daha doğrusu niyeti yok, tam tersine bölgede etkinliğini artırmış bir pkk 1 kasım seçimlerinde görüldüğü üzere akp için bir iktidar aracı.

  şu gerçeği hiç bir zaman unutmamak lazım, 7 haziran seçim sonuçlarına isyan eden iki yapı vardı ülkede; biri akp diğeri ise pkk.

  mecliste güçlü bir hdp'nin varlığı, akp'nin tek başına iktidarı kaybetmesi, pkk'nın ise bölge halkı tarafından varlığının sorgulanması demek. pkk'nın varlığından yıllarca nemalanan askeri vesayet, yerini akp vesayetine bırakmış durumda. her iki vesayet rejimi de milliyetçi ve muhafazakar cepheyi konsolide etmek adına pkk'dan vazgeçemiyor.

  çözüm süreci öncesinde bitmiş bir pkk vardı. 7 haziran seçimlerine kadar geçen çözüm sürecinde akp'nin valilere verdiği talimat ve sağladığı dokunulmazlıkla yeniden örgütlenen ve silahlanan pkk, 7 haziran sonrası eylemlerine yeniden hız vererek adeta akp'ye tek başına iktidarın yolunu açtı.

  akp'nin bu yaklaşımıyla ortaya çıkan durum, yani bölgede hdp'nin değil pkk'nın güçlenmesi, bop kapsamında kürdistan'ın teşkilini hedefleyen küresel güçler için de bulunmaz fırsat. bu anlamda bu planın arkasında onların olma ihtimalini de gözardı etmemek lazım. zaten bu konularda abd'nin kontrgerilla alışkanlığı ile ülkede ne kadar etkin olduğu da artık herkesçe malum. neticede tarihsel ve sosyolojik olarak türkiye ile son derece güçlü bağları olan bölge halkı, mecliste güçlü bir hdp ile siyasal olarak da tam bir aidiyete sahip olacak ve bu halkın ileride hedeflenen kürdistan'a ilhakı imkansız olacaktı. dolayısı ile bop üzerinden nihai hedefi kürdistan olan abd de meclisteki hdp yerine dağdaki pkk ve ypg'yi tercih edecektir, nitekim ediyor da.
 • (bkz: virgül)

  kullanışlı keratadır. babanız gibi eşek olmamanıza yarar.
 • pkk'nın terörist, ypg'nin ise özgürlük isteyen iyi niyetli bir grup olması.abd'nin açıklamalarında da bu böyle.devletler çıkarları için böyle saçmalıklar yapabiliyor çok da şeyapmamak lazım.
 • aslında ikisinin de terörist olduğu gerçeği...
 • ikisi de kafeste aynı muameleyi görüyor. tüh tüh. oysaki aynı cümlede bile anılmaları ne tuhaf. biri anya biri konya.
 • reis bugün tüm dünyaya haykırmış; "selahattin demirtaş bir teröristtir".

  aynı gün abd başkanı'na da pkk ve ypg'ye verilen ağır silahlar için isyan etmiş.

  https://i.hizliresim.com/ollb4d.jpg