şükela:  tümü | bugün
 • chaos;head, steins;gate ve robotic;notes gibi beğenilen animelerin yaratıcısı olan shikura chiyomaru‘ya ait bilim kurgu türündeki romanından uyarlama olan doğa üstü anime.

  17 yaşındaki lise ikinci sınıf öğrencisi gamon yuuta adlı karakterin doğaüstü olayları işlediği "choujou karaku kirikiri basara" isimli blogu aracılığıyla birbiriyle bağlantılı olan dokuz farklı karakterin başından geçen esrarengiz olayları konu alıyor.

  ilk bölümü ile karşımızı çıkan, güz döneminin en beklenen animeleri arasında olan occultic nine benim için tam bir hayal kırıklığı diyebilirim. merak uyandıran bir başlangıç yapıp ilerleyen dakikalarda olayın ve anlatımın hızlılığı ile izleyicilerin konsantresini oldukça zorluyor. olaylar birbirinden kopuk ilerliyor.

  tabi daha ilk bölümden böyle düşünmek ne kadar doğru bilmiyorum. birkaç bölüm daha şans vermeye değer diye düşünüyorum.
 • 7. bölümünde resmen steins;gate'e selam çakmış animedir.

  --- spoiler ---

  "umarım bu telefon araması onlara ulaşır. bu sonuncusu. el psy congroo"

  --- spoiler ---

  ayrıca kardeşleri olan, chaos;head, steins;gate ve robotic;notes gibi yine bu seri de adını oluşturan iki kelimenin arasına noktalı virgül konularak süslenmiştir.
 • ilk bölümünün detaylı incelemesi için bkz >> https://dekucchan.blogspot.com.tr/…um-inceleme.html
 • steins gate'in tersine oldukça hızlı başlıyor ve aynı şekilde devam ediyor. tam da animenin bu hızına alışmak için kendimi bırakmışken serinin yarısında beni dumura uğratmıştır. ilk birkaç bölümde ne varmış ki sanki biraz fazla abartmışlar derken ben de herkesle aynı görüşte buldum kendimi. tavsiye ederim evet.
 • alelacele bir finalle biten seridir. hayır bu kadar da eğreti bir final yapılmaz ki.