• ocean asıl olarak big data projesi, big data tarafı da ai projelerinin bir ihtiyacı...

ocean'ın diğer iki ai projesi olan fet ve agix'le birleşme ihtimali söylentileri konuşuluyor.

böyle bir şey olursa ortaya çıkacak coinin ai olup olmadığı tartışması ortadan kalkar :)

belki de bittensor'ün (tao) en önemli rakibi ortaya çıkmış olur.

şahsi not: üç projeden de tutuyorum, birleşme olursa nasıl bir oranla dağıtırlar bilmiyorum ama adilane dağıtım olduğu takdirde birleşme baya işime gelir.
  • daimler, roche gibi dev firmalarla ortak iş yapan, verinin yeni bir varlık sınıfı olduğunu beyan eden yapı.

kişilerin, 3. kişilere veri satmasına imkan veren ama 3. kişilerin verinin sadece değerini elde edebildikleri, sahibine ulaşamadıkları bir platform.

buralar çok değerlenecek. yerimizi alalım linkimizi bırakalım:

https://oceanprotocol.com/
  • tesla ile anlaşma dedikoduları fiyatta biraz artış yaptı. 0.08 lerden 1.25 usd ye kadar anlık yükseliş yaptı.
  • aı (yapay zeka) ile herhangi bir alakası, ilgisi olmayan bir projedir. zaten aı ve kriptonun bir alakası olamaz. ilkisi su ve yağ gibidir.

kriptopara piyasasında dolandırıcılık trendleri sürekli değişiyor. önce metaverse'den sanal arsalar sattılar. sonra daha bitmemiş oyunun uzay gemilerini. sonra nft olarak spor ayakkabılar aldırdılar millete, yürüyerek para kazanacaklar diye. defi'daki rugpull'ları, maymun resimlerini saymıyorum bile. şimdi de trend yapay zeka ama projelerin yapay zeka ile bir ilgisi yok. amaç küçük yatırımcının cebindeki parayı almak. uyanık olun.
  • $fet $agıx $ocean tokenlerinin birleşme ihtimali üzerine bir yazı mevcut. yeni $ası tokenin market değerinin $7.5 milyar olacağı belirtilmiş.

şu anki market değerleri (fdv - fully diluted value: tüm tokenler dolaşımda gibi düşünülürse):
    ?? fet: $3.7 milyar
    ?? ocean: $2.2 milyar
    ?? agıx: $2.6 milyar
    toplamda $8.5 milyar ediyor.

edit: netleşmiş

- $fet direk $ası olacak, yanlış anlamadıysam 1’e 1 verecek
    - $ocean her 1 ocean için 0.4332261 $ası verilecek
    - $agıx her bir agix için 0.433350 $ası verilecek.
    hedef marketcap ilk 20 diyorlar.
  • veriye parmak basmış, şu an için 1.18 seviyeleri ile oldukça ucuz olduğunu düşündüğüm erc20 tabanlı token.
  • bu coinden alan yada tutan varmı ? gelecekte ne olur
  • ai (yapay zeka) ile alakasi olan bir protokoldur.
  • her sezon trend neredeyse oraya yönelen koin.

not: uzak durun…
  • singapur devletinin desteğini alan gelecekte çok büyük yerlere gelecek olan en sevdiğim bir kaç altcoinden biridir.eğer trendi takip eder uzun yıllar elinizde tutarsanız size bol kazanç sağlayacak ender projelerden.

her yıl artan dünyadaki data miktarının depolanması güvenliği ve aynı zamanda değer pazarını hedefleyen bir proje.
hesabın var mı? giriş yap