şükela:  tümü | bugün
 • oceansize, ciliz, kurak bir noktadan hareketle; soyle bir gruptur: derler ki, 90'larda yapilan isleri "şşşt, post-rock!" diye cagirirsak, 2000'leri pre-rock addetmek gerekir. heyhat, kimileri 90'lardan aldigi mirasi cok iyi kullanmaktadir, ve muse vesaireyle birlikte iste oyle bir seydir kanimca bu oşınsayz. hiphizli degisiyor her sey, hatta duzen degisiyor duzulen ise hep ayni.
  velhasil buralar da dolacak pek yakinda.
 • ahanda siteleri..!
  http://www.sizeofanocean.com/
 • amputee [ep] (1999)
  01. amputee
  02. saturday morning breakfast show
  03. ebb
  04. heaven alive
 • heaven alive [ep] 2005
  01. heaven alive
  02. i-b-o-w
 • yamulmuyorsam bu aralar ikinci albümünü çıkartmış bir post rock veyahut post grunge grubudur..
 • birbirine beşbenzemez ama hepsi de ayrı güzel şarkılara sahip grup.
  * en vurucu şarkıları için (bkz: meredith)
 • zamanının fazla ötesinde olan grup
 • her bişeyler üretmeye çalıştığım sırada "o şarkıları nasıl yazıyo bu ibne ya" diye düşünmem sonucu beni tıkayan muhteşem grup..

  ayrıca icra konusunda çok akıllı ve yetenekli olduklarına inanıyorum, bütün şarkı boyunca kopuk kopuk noise yapıp, 10/8'lik 7/8'lik ritmler falan kullanıp ortada dümdüz, kulağı okşayan, kerane bir alterno chorus'la herşeyi kurtarıp insanı da rahatlatıyorlar.. akıllı ibneler, hayatta kalmayı da böyle beceriyorlar sanırım.. ayrıca grubun üyeleri arasında helikopter tamircisi ve oyun müziği kompozitörü gibi insanlar da mevcut..

  davulcusunun davulu simetriktir aynı tool gibi.. fakat tool'un davulcusunun davulunda herşeyden iki tane varken, bu oceansize'daki kardeşimiz olayı ortadan bölmüş ilginç bir şekilde.. kick, hihat ve trampet ortada, iki yanda iki alto ve floor tom, zillerden ikişer tane falan.. değişik.. aslında rahat olur heralde hihat önce çalmak..

  canlı performansları albümlere oranla biraz fakir.. zaten adamlar da fakir, dünyayı geziyorlar, mtv'de çıkıyorlar ama genelde ufak yerlerde çalıyorlar, cd'lerini t-shirtlerini falan kendi elleriyle satıyorlar.. gerçi çoğu post rock grubunun kaderi bu.. zamanında gençken bayaa metal müzik'le haşır neşir olmuş bu adamlar homage to a shame'den falan belli.. ayrıca süper melodik şarkılar yaptıkları için (catalyst gibi) kulakları fena yakalıyorlar.. you wish gibi muhteşem vokal melodileri olan şarkılar da insana oha dedirten cinsten.. öyle, herkese tavsiye ederim..
 • porcupine tree'yi andıran bir havaya sahip*, son zamanların en başarılı post rock / progressive rock grubu.