şükela:  tümü | bugün
  • güzel ürün
  • çirkin ürün.

edit: güzelmiş
  • (bkz: amanin bo)
  • facebook'un yeni in the middle vr başlığı.

(bkz: little little in the middle)

mark zuckerberg abimizin ağzının suları aka aka tanıttığı, oculus'un ilk standalone vr gözlüğüdür ayrıca.
  • 2-3 hafta içinde satışına başlanacağı söylenen kablosuz vr başlığıdır. fiyatının 199 dolar olacağı söyleniyor.
  • kablosuz olduğundan sadece gearvr seviyesi oyun ve uygulamaları çalıştırabiliyor. haliyle hayatını elite dangerous'ı vr'da yüksek kaliteyle oynamaya adamış bana çok bir şey ifade etmiyor. hele hele 3 saat galaksiler arası kargo taşıyan bana şarjı yetmez muhtemelen.

çözünürlüğü rift'ten daha iyi. üstelik pentile yerine rgb lcd kullanıyor olması tül perde efektinin çok daha az olacağı anlamına geliyor. (bkz: pentile/@ssg)
  • dün itibariyle çıkmış ve büyük online sitelerde satışa sunulmuştur. 32 gb'lik olanı 199 usd, 64 gb'lik olanı ise 249 usd'dir.
  • telefon takılan vr set'lerin telefona ihtiyaç duyulmayan versiyonu. en büyük artısı mobil telefon uyumsuzluğuyla ortaya çıkan teknik sorunları aşmasıdır. nihai ürün olduğu için direkt alıp kullanmaya başlıyoruz. yine telefonlu vr setler gibi hiçbir yere bağlamıyoruz.

ürünü oyundan çok video kullanımı için yapmışlar. özellikle netflix uygulamasıyla uyumlu çalışması bunun kanıtı gibi. ayrıca kontrol cihazıyla mobil telefonlu vr setlerde yaşanan kumanda krizini aşmışlar.

oyunlara gelecek olursak telefonların açtığı oyunlar dışında bir şey beklemeyin. hedef belli ki casual oyuncular. pinpon dışındaki tam stabil değil (lara croft da fena değil) en azından htc vive kontrolcüsüne kıyasla. sürekli bir lag var.

ürün türkiye'de satışı yok ama 2 bin küsürden satanlar var. bence en büyük avantajı fiyatı. 200 dolar 32gb versiyonu fena değil. ama oyuncuysanız htc vive focus'u beklemek daha mantıklı olacaktır. tr'de 1000 tl ile satışsa sunulsa ben alırdım. gerçi plastik samsung gr'ın 650 tl olduğu bir markette zor ama olsun.