• cok ucuza yuksek hizli sata tabanli ssd'ler uretiyor, bit yenigi ne merak ediyorum.
  • 2 adet vector 128gb ssd aldım, 1 yıl dolmadan biri, 2 yıl dolmadan ikincisi bozuldu. almayın diyeceğim ama zaten firma da batmış.
  • sahip olduğum ve zamanında iyi para vererek aldığım atv turbo 8 gb usb flash disklerini kardeşimin bozmasıyla karalar bağlamıştım. zira bu flash diski almadan önce yaptığım araştırmalarda üzerinden araba geçirmelerden tutun, bir tencerede suyun içinde kaynatıyorlardı herifi. neyse diyeceğim şudur ki kardeşim bozdu bu mereti. ben de şansıma küsmüş bozuk aleti de atmaya kıyamamıştım. daha sonra birgün ocz nin ana sayfasında dolaşırken bu aletin ömür boyu garantili olduğunu okudum ve hemen türkiye distributoruyle kontağa geçtim. adamlar fatura da fatura şeklinde nuh diyorlar, peygamber demiyorlardı. bunun üzerine avrupa merkezle mailleşmeye başladım. önce bana bir minik program gönderdiler, anladığım kadarıyla bozulan disklere jump start yapmaya yarayan bir programdı, bu da işe yaramayınca 10 gün önce 4,25 tl vererek hollandaya gönderdim cihazı.
    az önce kapı çaldı, ve gelen ups kargo görevlisiydi, kutuyu açınca da içinden yeni ocz atv turbo 8 gb çıktı. budur müşteri memnuniyeti budur karşındaki insana duyulan saygı. teşekkürler ocz.*
  • firmanın batış hikayesinin altında yatan yalnızca kötü bir yönetim değil. ocz ssd piyasasında en başından beri sağlam bir duruş sergileyemedi. ram ürettikleri zamandan beri kurduğum her sistemde ocz kullanırdım. hatta yakın zamana kadar da kullanıyordum ama fanatizm de bi yere kadar.

zannediyorum 2 sene kadar önce iki adet ocz vertex 3 sahibiydim. raid 0 ile kullanırken birden cortladı. sonra testler şunlar bunlar derken birisi bozuldu bu cihazların. dedim merkeze göndereyim. sonuç olarak ürün hollanda'ya gitti geldiğinde vector ile değiştirilmiş yeni bir ürün geldi. bunun ardından ikinci vertex 3 de cortladı ve aynı süreci o da gerçekleştirdi. sonra efendim işte gel zaman git zaman derken yine 1 sene olmadan bu defa iki cihaz birden cortladı. yine hollanda'ya gitti geldi. ups gümrüğü sağolsun bir sürü masraftı vergiydi falan derken öyle bir fiyat çıkarttı ki ürünleri gümrükten çekmek yerine iki adet yeni ssd alma olanağına eriştim. sonuç olarak gümrükten çekmedim ürünleri.

kısacası söylemek gerekirse ocz'nin ürettiği ssdler ocz kalitesine hiç bir zaman yakışmadı. kaliteli diye bildiğimiz inandığımız firmanın ürünlerinin dayanıklılığı 1 seneyi bile bulmadan bozuldu. artık toshiba ile yola devam etseler de ocz şahsi kanaatimce bitmiş bir marka. keşke bitmeseydi de övseydik burada...
    bu arada farklı ssdlere de sahibim (samsung evo) işletim sistemi çalıştırdığım ve takır takır çalışıyorlar.

2017 editi, samsunglar hala tas gibi calisiyor. ocz kirik kalp ben.
  • ürünlerinin arkasında duran bir firmadır. desteğini bire-bir e-posta yerine forumlar üzerinden verir, standartlarının altında kalan ürünleri dünyanın neresinde olursa olsun değiştirirler. kendi ürettikleri ram lerin hangi anakartta hangi zamanlarla çalıştığını test eder, forumlarından yayınlarlar.

kısaca olması gerektiği gibi çalışan bir teknoloji firmasıdır ocz. müşteri memnuniyeti ve dürüstlük odaklı çalışır.
  • çok sessiz güç kaynakları üreten firma, stealth xstream 500w, var mı, yok mu, çalışıyor mu, çalışmıyor mu belli bile değil; ram konusunda zaten zamanlama olsun stabilite olsun, işini iyi yapan bir firma, umarım bozmazlar.
  • topu dikme ve el değiştirme haberlerinden sonra üzüldüğüm bir firma.

aklıma da şöyle birşey takıldı; ürünleri üretilmeye devam ediyor mu yoksa tamamen tabela mı değiştirdiler?
  • 35 milyon dolara toshiba tarafından alınmış. lan sudan ucuza gitmiş resmen. adı bile daha fazla eder.

http://www.pclabs.com.tr/…-tarafindan-satin-alindi/
  • her malını gözünüz kapalı alabileceğiniz bilgisayar parçaları üreten marka.

pahalı, estetik ve seçkin ürünler, işte benim ocz

(bkz: overclockers dream)
    (bkz: işte benim zeki müren)
  • isminin açılımı "overclockerz" olan bellek üreticisi.
hesabın var mı? giriş yap