şükela:  tümü | bugün
  • en yakın zamanda birkaç arkadaşımla denemek istediğim oyun.umarım eğlenceli bir anı olur.*
  • budapeşte'de oynadığım hatta çok sevince bir odada daha oynadığım oyun. hatta düşünmüştüm lan bunu türkiye'de açsak tutar kesin diye, açmışlar benden önce sjdfsd
  • sinirlenip oyunun ortasında kamera olduğunu tahmin ettiğim bir köşeye nah çektim. bişi demediler ama çıkışta hafif gülümsemeleri ondandı belki.
  • mühendislik yapmamak için her yolu deneyen ikilinin son girişimi. ama ulan allahsızlar, içeride veriyorlar stresi veriyorlar gerilimi, hadi çöz bakalım bulmacayı, hadi bul bakalım şifreyi,anahtarı. senaryosunun da olması ve farklı sonlara sahip olması daha keyifli hale getirmiş.
    dipnot: bizzat tadilat aşamasında black & decker marka dekopaj testerimi ödünç vermiştim. mühendis ne anlar, kırmış ayılar. eğer oyun sırasında bir çekmecede falan görürseniz pm me pls :(

güncelleme : ani bir baskınla dekopajımı teslim aldım.
  • --- spoiler ---

perdede gördüğümüz o pek heyecanlı sahnelerden ya da bayıla bayıla defalarca okuduğumuz romanın satır aralarından fırlamış bir dürtü odadan kaçış. esrarengiz. biraz da gergin. insana tatmini ve tatminsizliği, sabırsızlık ve sükuneti aynı anda yaşatan bir histeri krizi.
    --- spoiler ---

http://yinegeldikcafejaxa.blogspot.com.tr/…spref=tw
  • alışılmışın dışında bir oyun.

--- spoiler ---

oyunun başınında çalmaya başlayan müzik, daha sonra yavaş yavaş gerginleştiriyo bi tribe sokuyo adamı. hangi kapının arkasından ne çıkıcak kestirilemiyor pek. hani karanlık bir rüya görürsünüz de uzun zaman etkisinden çıkamazsınız ya, onun gibi. baya ince ayrıntılar var, dikkatle takip etmekte fayda var başarılı olmak için. harry potter okuyan veya izleyen insanlar için sizi felsefe taşına giden yolda engelleri aşmaya çalışıyor gibi hissedebilirsiniz. tabi ki hikayeyle alakası yok. ufak tefek şeyler sadece.

deneyin derim. şahsen bir saatinizi ayırdığınıza pişman olmayacaksınız.
    --- spoiler ---

film başlıklarına yarısında çıktım diye entry giren ekşici piçlere özellikere tavsiye ederim.* çünkü çıkamıyosunuz. asfasdfasdf :) yalnız 1 saatte bitreni hakikaten tebrik eder, alnından öperim. biz bitiremedik bir saatte.

yukarıdaki user gibi merak edenlere cevaben,

öncelikle ikisinin de kaçış konsepti olması dolayısıyla zaten ilgi çekiciler.

ancak farklarına gelirsek;

kanaatimce bu tarz oyunlarda benim ilgimi çeken şey oyunun bir hikayesi olmasıdır. zira hikayesi olmadığı zaman etraftaki herşey bir ipucu haline dönebilmekte. benim ve arkadaşlarımın istrapped ın oyunlarının eksik bulduğumuz tarafı buydu. odadan kaçış'ta mükemmel bir hikaye var. ayrıca tercih ettikleri yöntemin barındırdığı müzikler, kurguya dahil olan hikaye ve resimler oyun alanına girmemi daha kolaylaştırmış, aldığım zevki de arttırmıştır. bu tarz mekanların arttığı günümüzde kanımca dikkat edilmesi gereken unsurlardır. bir de biz oyunlarını istrapped a göre daha zor bulduk ama bunun iyi mi kötü mü olduğuna karar veremedim. isterseniz onu da deneyerek siz görün.
  • gitme fırsatınız yoksa telefondan oynamak için buyrun,
    (bkz: doors and rooms)
  • gerçek bir odadan kaçış oyunudur "odadan kaçış"

daha öncesinde bilgisayarda buldukça oynadığım bir oyun tarzı olduğu için duyduğum anda gaza geldim, fırsat buldukça sıra sıra gidiyorum.
    hepsinde kilitler sandıklar falan açıyorsunuz ama bana sorarsanız odadan kaçış başından sonuna bir bütün olan hikayesiyle bir adım öne çıkıyor.

not: adının odadan kaçış olduğuna bakmayın tek odalı olanlardan değil.