şükela:  tümü | bugün
 • toplumun halini özetleyen durumdur
 • tahminen 70 küsur yaşında, bastonu olmadan ayakta duramayan bir insana böcek muamelesi yapmıştır. bir an adamın elinden bastonu alıp dövecekler diye beklemedim değil.
  sonra birisi çıkıp ağızlarına 2-3 tane geçirdiğinde "bizleri dövüyorlar, biz doktoruz" diye ortalığı yıkarlar. insanlara böyle davranırsanız ne olmasını bekliyordunuz ki?
  hepsi böyle diye genellemek istemiyorum ama videoda iki sağlık görevlisi var ve ikisi birden adama yükleniyorlar. bir meslektaşınız sizin yanınızda bir insana böyle davransa seyirci mi kalırsınız yoksa meslektaşınızı uyarır mısınız?

  not: odaya izinsiz giren insana bu şekilde davranılmaz, bu tıpkı "mini etek giydi, beni tahrik etti ondan dolayı tecavüz ettim." demekle eş değerdir. sözlükteki bok çuvalları bilmez veya anlamazlar ama insan uyarmanın bir adabı vardır.
 • şaşırılmayacak doktor. birçoğu böyle.

  geçen mesela biz hastaneye gittik. sıra bekliyorduk randevu saatimiz de biraz geçti. sonra içeriden görevli adımızı söyleyip çağırdı.

  doktor bir çemkirdi ben böyle çemkirme görmedim içeride hasta var sizi kim aldı içeri diye. yanınızdaki görevli çağırdı dedim-hemşire ya da sağlık memuru-

  tekrar dışarı çıkarıldık..

  sokaktaki insanla konuşursanız bolca buna benzer hikayeler duyarsınız.

  gördüğümüz muamele hep buna benziyor. hepsi mi tesadüf? onlar onca insanla uğraşıyor da diğer meslekler hayvanla uğraşıp kendini doğaya mı veriyor? hepimiz mi birbirimizi azarlayalım kaba davranalım?
  tıp okuyunca insanları azarlama hakkımız oluyorsa devletten ülkedeki herkesin tıp okumasının kolaylaştırılmasını istiyorum doktor olmak şart değil insan gibi muamele görelim yeter.
 • devlet hastanelerinde sıklıkla karşılaşılan durum. annem anlatmıştı. yaşlı bir teyze doktora ''kızım '' diye hitap etmiş. annem de oradaymış. doktor da hemen -bana doktor hanım diyebilirsiniz nerden kızınız oluyorum ben sizin- diye çıkışmış. sonra kadın gitmiş. doktor anneme dönmüş.'' buyur teyze neyiniz vardı?'' demiş.
  böyle de ironik oluyorlar tabi hepsi değil, dünya iyisi doktorlar da var sayıları artmasını dilediğim.
 • bunlar fazla okumaktan, okumak dediysek de ezberlemekten böyle oluyorlar. 6 sene tıp eğitimi 3-4 sene de uzmanlık. nereden baksan 10 yıl latince içindesin. mezun olunca da psikoloji bozuk. bozuk olur tabi. yaşlı amca ayakta durmakta zorlanıyor bi de utanmadan adamı hırsızlıkla suçluyor. şu döner sermaye işleriniz olmasa vatandaşın yüzüne bile bakmazsınız. ee o kadar okuduk falan diye gelmeyin kırarım kalbinizi. bana mı okudun pezevenk. böyle hayvanlaşacağınıza hiç okumayın daha iyi. bu ülkede doktor olanların çoğu böyle arkadaş. ha gidersin özel hastaneye seni paşalar gibi karşılarlar. para için her şeyi yapar bu doktorlar.
  debe edit: özelden küfür ve hakarete varan mesajlar aldım bir çok doktordan. işte bu olayın özeti budur. bir çoğu aynı kafada. bunun yanı sıra helal olsun sana, ben de doktorum böyle insanlardan utanıyorum diye yazan doktorlar da var. onlar "beni türk hekimlerine emanet ediniz" diyen mustafa kemal'in doktorlarıdır. onlara saygımız sonsuz.
  yine debe'ye girdik. amaç kutsal bilgi kaynağına hizmet :)

  1. yaz geldi artık. hepimizin derdi kilolar. kilo vermek hakkında yazılmış, güzel bir yazı. (bkz: kilo vermek/@sage)
  2.kaliteli bir müzik arşivi. (bkz: türk müzik tarihinin en iyi 500 şarkısı/@regardless)
  3.ermeni soykırımı hakkında yazılmış güzel bir yazı. (bkz: ermeni soykırımı/@spartacusun donusu)
  4.isaac newton hakkında her şey. (bkz: isaac newton/@heinz kamasunta)
  5.yazın istanbul'da yapılabilecek güzel aktiviteler. (bkz: yazın istanbul'da yapılabilecek güzel aktiviteler/@salginli)
  6.albert einstein biyografisi. (bkz: albert einstein/@heinz kamasunta)
  7. insanı mutlu eden şarkılar. neşeyle kalın. (bkz: insanı mutlu eden şarkılar/@cikolatasevmeyeninsan)
  8.yaz geldi herkesin bir gezi planı var. takip edilesi gezi blogları. (bkz: gezi blogları/@cinomania)

  son olarak bu da benden güzel bir elvis şarkısı. (bkz: in the ghetto/@thegeniusofthemind)
 • (bkz: devlet hastanesi)

  sivilceli bir lise 1 öğrencisiyken bana beyefendi diye hitap eden özel hastane hemşirelerini ve doktorlarını hatırlatan olay.
 • genelde devlet hastanelerinde karşılaşılan durum. ama özel muayenehane ve hastanelerde, paranın yüzü sıcak olduğundan bu doktorların içinde gizlenen melekler bir anda çıkı veriyor.
 • bir doktorun odasına girmeyi değil, saygı öğren dediğin adam 70 yaşında o. çocuğu!
  sen saygıyı öğrenmiş olsan, karşındaki hastan adama "çocuk gibi" bağıramazdın!
  hırsızlıkla itham ettiğin adam, deden yaşında.. elmasların mı vardı odanda, çalınacak?

  ülkedeki koltuk olayının net özeti.. tamam doktorsun, en iyisi sensin yavşak!
  böylelerini, isim soyisim olarak ifşa edip, sokağa çıkamaz hale getireceksin!

  yer izmir bile olsa, çomar her yerde çomar işte!
 • laftan anlamayan, beyni televizyon izlemekten toz tutmuş köylüye haddini bildiren doktor. dışarıda oturacak yer yok sanki bırakın ajitasyonu.

  edit: adam bir de yemek arasında dalmış. ben de sıra kapmaya çalışmış sanmıştım. az bile yapmış. 70 yaşına gelmiş nerede duracağını bilemiyor daha.
  (bkz: dedemize bağıriyür)
 • kahpeler kahpesidir! bu ne? bu nasıl bir bağırmak? o yaştan sonra o adama terbiye mi öğreteceksin? o toprağında o kadar öğrenmiş, okumadan, zorluklarla yaşamış ve sen okumuş dr. olmuşsun.
  aradaki fark; yaşlı adam tek bir terbiyesizlik yapmayıp kendine bağırılmasına ses etmiyor ama dr. denen zavallı şey( allah asıl bunların cehaletinden korusun insanlığı) hızını bir türlü alamadan haykırıp, hönkürmeye devam ediyor. o adam nasıl bir allah'ın güzel kuluysa o anda ona yapılan bu muameleyi işte böyle bir ilahi adaletle ödettirdi o cadıya allahım!
  bunun gibi tüm kötü ruhlu, asla gerçek bir hekim ruhuna sahip olamamışlara da bir korku, bir kendine gelme sebebi olur umarım. bende bundan sonra daha dikkatli olup bu tür şeyleri anında videoya kaydeceğim. ama işte ben o sırada o odaya girip ne yapıyorsun sen diye bağıran, dilini tutamayan, haksızlık gördü mü çıldırıp bazen akılsızca olayın içine dahil olan heyecanlı bir tipim, o esnada kayıt ondan yapamıyorum. yoksa öyle çok başıma saçma şey geliyor ki!