şükela:  tümü | bugün soru sor
  • başkaları için normal olabilir; ama benim için en gıcık insanlar sıralamasında ilk ona giren insandır.
    televizyondan gelecek ses ve görüntü bombardımanı bağımlılık yaratmıştır bu insanlarda. televizyonun olmadığı bir dünya adeta çöldür; yaşanmaz bir yerdir. ilginç, izlemeye değer bir yayın olup olmaması önemli değildir. o kişi odadayken televizyonu kapatmak sülalesine sövmekten daha ağır bir hakarettir.
    bu kişiler genelde edilgen bir yapıdadırlar. özel bir becerileri, başarı sağladıkları bir hobileri yoktur. ama her konuda bilgi sahibi olduklarını düşünürler çoğunlukla. çünkü soru sormaya gerek duymazlar; cahil olmasalar bile öğrenmeye hevessizdirler. coşku duymazlar ve yeni bir atılım için harekete geçmezler.
    bunların hepsi değil ama önemli bir kısmı televizyonda verilen bilgileri koşulsuz doğru kabul etmeye yatkındırlar. herhangi bir saçmalık bir kanalda oturaklı ve ünvanlı bir şahıs tarafından zikredilmişse kesinlikle doğrudur. farklı bir kanalda tam tersi aynı şekilde söylendiyse o da doğrudur. sorgulamamanın güzelliği burada işte.

    ve maalesef bu insan türünü değiştirme şansı yoktur. olur ya, ikna ettiğinizi düşünürseniz bilin ki etkiniz uzaktan kumanda cihazındaki kırmızı tuşa basma süresinde uçup gidecektir.
  • yalnızlıktan hoşlanmayan ama yalnız yaşayan bir insan olabilir. evde ses olsun istiyordur.