şükela:  tümü | bugün
 • dean koontz tarafından yazılmış 2003 yılında basılmış olan kitap. konu olarak garip güçleri olan bir adamın yaşadığı kasabayı bir katilden korumasını anlatıyor. konu çok kısa zaman zarfında geçtiği için hikaye çok çabuk bitmiş gibi geliyor. okurken kahramanın kendi ve çevresi hakkında gereksiz bir sürü detaya girdiğini düşündüm, sanki hikaye uzatılmak istenmiş gibi. ayrıca koontz'un hep kullandığı üçüncü kişi ağzından anlatmak yerine kahramının kendisinin günlük tutar gibi anlatması çok itici bir stil olarak geldi bana. sonuç olarak her nekadar ikinci yarıda biraz heyecanlı bir hal alsa ve sürpriz sona sahip olsa da gene de sıkıcı bir kitap oldu benim için, dean koontz hayranı olduğum halde.
 • seri roman kahramanidir.
  (bkz: odd thomas)
  (bkz: forever odd)
  (bkz: brother odd)
  (bkz: odd hours)

  ve cizgi roman olarak

  (bkz: in odd we trust)
 • filmi çekilmekte olan roman. willem dafoe ve tim robbins gibi isimler var ve yönetmen ünlü bir isim :stephen sommers.
 • dean r koontzun mutlu mesut yaşayan aile ve "özel" köpeklerini barındırmayan romanı. odd thomas adını hak eden bir karakter olup çocuğuna böyle bir isim verme kapasitesi olan bir aileden gelmesi bile ailesi hakkında bazı şeyler söylemektedir.
  sinema uyarlamasında siyah saçları ve siyah gözleri defalarca vurgulanan stormyi addison timlinin canlandıracağı film. anton yelchin odd olacak.
 • gecenin şu saatinde izlemez olaydım dediğim roman uyarlaması film. kitabını okumamıştım daha önce ve izledikten sonra da iyi ki okumamış dedirtti. okusaydım filmin sonunda bu kadar etkilenmezdim sanırım. benim gibi 30'una merdiven dayamış adamın bile tüylerini diken diken etmiş, gözlerini doldurmuştur.

  şu soğuk kış günlerinde sevgilinizle battaniye altında, elinizde kahve kupalarınızla izleyin. benim gibi tek başınıza izlemeye kalkışmayın. kötü oluyor.

  --- spoiler ---

  stormy yerine odd, viola, şerif yada herhangi başka biri ölseydi keşke.

  --- spoiler ---
 • dafoe'suyla, sonuyla biraz artı puan, giriş ve gelişmesiyle baya çok eksi puan verdiğim vasat altı film.
 • senelerdir koontz okuyan bir insan olarak varlığından haberdar olup okumadığım, geçen film sitelerinde gezerken filmine denk gelip izlediğim kitap/film. sevdim seni odd, hatta uzun zamandır gaza gelmediğim gibi gaza gelip sırayla kitaplarını aldım. hatta hiç huyum değildir, ilk kitabı bulamayınca filmle idare edip ikinci kitaptan okumaya başladım. son iki kitap sanırım daha çevrilmemiş ya da ben araştırmamı iyi yapmamışım.

  bir de seri kitap okumayı özlemişim..
 • filmini netflicte bulduğum ben ilginç bir şekilde süper olduğunu fark ettiğim kitaptır. hakikaten bu kadar iyi olmasını beklemiyordum öylesine izlemiştim. tavsiye olunur.
 • fazlasıyla gömülmüş olan film. görüşlere çok katıldığımı söyleyemeyeceğim zira izlerken gayet keyif aldım. tahmin edilebilen sahneler vardı, evet, ama araya başka şeyler de koyularak bunun üstesinden gelinmiş. ayrıca koca adamı ağlattılar son sahneyle. ayıptır kardeşim.

  beklentiyi yükseltmeden izlemek kaydıyla güzel film. zevk alırsınız.
hesabın var mı? giriş yap