şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bütün mudokanları kurtarmazsanız son ekranı göremediğiniz bilinciyle oynandığında insanı çileden çıkaran oyun.
  son ekran da son ekrandır ama, geçiş ekranlarındaki özeni inceleyenler tahmin edebilirler.
 • kahramanı dötü dahil olmak üzere bir çok uzvunu kullanabildiğiniz oyundaki dier canlılarla konuşarak kontak kurmanızın mümkün olduğu 3.sünü heyecanla beklediimiz oyun..
 • bol platformlu zeka oyunu, abe s oddyse'nin dewamı.

  (bkz: infogrames)
 • birin devamı olarak piyasaya sürülmüş, çift cd'lik bu oyuna bir çok özellik eklenmiş eklenmesine de... geçemiyoruz ki bee karde$im.
  kabında da gören, "lan bu çocuk oyunudur" diyecek, hiçte öyle değil. beyin damarlarını birazda olsa zorlama olayına girmek gerekiyor bu oyunda.
  ayrıca bu sefer sadece bir yaratığın içine değil, sanırım 5'ti evet.. 5 çeşit yaratık içine girebiliyorsunuz.
  grafikler yine $ahane, hele hele bir kapıdan içeriye girdiğinizde sizi görüntüyü hiç bozmadan arka dağa doğru taşıması (movie)ayrı bir güzel.. platform oyunlarını sevenlerin zorluğuyla biraz canını sıksa da oynamaya değer oyun.
 • tartışmasız süper bi oyundur bu. izlemesi bu kadar zevkli olan bir başka oyunun varlığından şüpheliyim. bağımlılık falan da yapar, o derece..
 • oyundaki diyaloglar ve seslendirme çok eğlencelidir.
 • günümüzdeki oyunların, çoğu oyun dergisinden ya da sitesinden düşük not almasına sebep olan atmosfer faktörünün çok başarılı işlendiği oyundur abe's exodus. kendi arkadaşlarınızı kurtarmadan önce atlatılması gereken vahşi yaratıklar (hepsi sizden daha hızlı koşuyor), silahlı muhafızlar (hepsi attığını vuruyor), ve de de muhafızları üzerinize salan kumandanlar (hepsi orospu çocuğu) ile cebelleşilen, insanı geren oyun.

  hele sonlara doğru oyun öyle zorlaşıyor ki, arkadaşlarınızı kurtarmak için boşa harcayacak bir saniyeniz bile olmuyor. bir platformdan diğerine atlayacaksın, arkadaşını "follow me" diyip peşine takacaksın, eğer arkadaşın depresyona girdiyse "ouvv" diyip yanağını okşayıp teselli edeceksin (gerçekten var böyle bir şey oyunda). bir de bu işlemleri sana ateş açan muhafızların ve de kafanın üzerinden geçen, adamı ikiye bölüveren testereleri savuşturarak yapacaksın. manyak mısın?
 • çıkış kapısına ulaşmak için ard arda dizilmiş 7 tane hızarı atlatmak gereken oyun. sadece bu sahne için 5 gün uğraştım. en son denememde şans eseri final şovunu izleyebildim.
 • ziyun,ziyun sesleri çıkararak açtığınız geçitlerden köleleri kaçırmaya çalıştığınız bir çeşit platform oyunu. kölelerin kimi kör, kimi hasta kimisi de gülme gazı etkisine girmiş salaklardır. sizin onları yönlendirmeniz gerekir. muhabbetleri çok eğlencelidir. oyundan sonra "yello!" diye konuşursunuz arkadaşlarınızla.
 • oddworld ün çıkardığı gerçekten de ses efektleriyle ve görüntüsüyle beni benden alan oyun.bu oyunun en güzel yanı;abe in haliyeti ruhiyesine uygun olarak çıkardığı seslerdi.ayrıca görüntü efektleri de gayet başarılıydı.ama bir türlü bitirememem hala içimde bir uktedir.
  (bkz: ukte)