• gayet ba$arili bir cranberries $arkisi.
  • siyah beyaz çekim ,insan halleri ,çocuklar ve yaşlılar ile harika klibli harika şarkı. en güzel kısmı "you did not find me, you did not find ...does anyone care .."
  • parçanın akorları şarkı boyunca d bm f#m g şeklinde yürümektedir. evettir.
  • okunuşu odtüyü akla getiren şarkı.
  • ritmi ve dolores'in özel yorumuyla sanki herkesin hayatında bir yeri olmuştur, sanki herkese bir şeyler hatırlatır gibi gelen şarkı.

"ode to" kavramını da onunla tanımıştık. meğer kendisi ne kadar sevilirmiş. (ara: ode to)
  • dub durub dub diye de bilinen ve bu şekilde başlayan gayet hoş* şarkı...
    sevmeyenler bu şekilde adlandırabilir örneğin: "yeter ulan kafamızı siktin sabahtan beri dub durub dub!!"
  • şu anda dinlediğim, arkadaşımın "bi saniye, hemen gelicem." demesine vesile olan şarkı.

edit: burada da bilgisayar vardı be abi, müzik sesi nereden geliyor sanıyorsun...

edit2: bunun bir uzerindeki entry'den gelen pasi golle susleyeyim demistim, adam silince oyle acikta kalakalmisim. elveda feza...
  • sıcak bir yaz günü, bilgisasayar masasının alt kısmında boktan bir kasetçalarda dönerdi.
    cm 93 oynayıp, peter beardsley ile 100 gol atmaya çalışırken, tartışmaya gerek olmayan öyle kendi halinde bir çocuktum. hiçbir zaman büyümeyecek oluşumun şahaneliğini kutluyordum.

e ne oldu sonra? aynı sakin insanlarız belki, öyle de hayat etrafta koşuşturuyor, hiç durmuyor. büyümeye gösterdiğim direnç elbet kırılıyor. bambaşka tavırlar, acaip duruşlar, bir çelebi oturaklılığı.. geçelim..

anne ve baba sakinliğe dair büyük figürlerdir benim için ve bu şarkının da ifadesi bu olmalı sanırım. veya tek derdimin peter beardsley olduğu sıcak yaz günleri..

bilemedim.
  • her dinlediğimde gözlerimin dolması bir yana yalnızsam çoğu zaman hüngür hüngür ağladığım şarkı.. bazen sırf ağlamayamadığım zamanlar açılmak için dinlerim.
hesabın var mı? giriş yap