1. ösym'nin sınavlara başvuru öncesi ödenmesi gereken tutarı online olarak ödeyebilmemize yarayan websitesi. bankayla, atm'yle falan uğraşmadan, kredi kartıyla internetten alışveriş yapar gibi bilgilerini giriyorsun, sonra sınav kaydını falan da online halledip gidiyorsun. şahane iş olmuş.
  2. çalışırsa devrim olacaktır.

bankada, bankamatikte çekilen o gereksiz zahmetler bitecek yani. hadi inşallah.
  3. ösym'nin kendi ekibi tarafından geliştirildiyse, siz yine de bu siteye güvenmeyin ve sınav harcı ödemelerinizi son geceye * bırakmayın.
  4. denedim. yüzde %99 çalışmıyor.
    beni akşam akşam sersefil etti bu arkadaş. dediler artık internetten de ödeyebiliyorsun. havalarda uçtum o la la ne ala ne ala dedim. kime güvenip bu kadar rahat takıldım bilmiyorum, doğru düzgün silgi koymayı bile üç senede öğrenen kurumun neyinden hayır bekledim neyine güvendim.
    hayır hem işlemini tamamlamıyor, hem de bir daha deneyim dediğinde tamamlanmamış işleminiz var diyor gavat. telefonda onu bunu arayıp 'ya 29'u da dahil değil mi!!birbir' diye sorarken akıttığım boncuk boncuk ter burnunuzdan gelsin. yatırdığım her kuruş haram zıkkım olsun aq..
  5. online ödeme sayfasında, kredi kartı sahibinin ismi sorulmamakta. bu nedenle de anladığım kadarıyla, başvuru yapan kişinin ismi ve kredi kartı sahibinin isminin aynı olması gerekiyor. ayrıca benim denemelerime göre bankamatik kullanarak da para yatırılamıyor.

ancak kendi ismime olan kredi kartınızla para yatırabildiğim sistem.

araştırarak öğrenmemizi isteyen, adventure oyun tadındaki devletimin, sınavlardan sorumlu kurumu adına bilgilerinize sunarım.

not: işbu entry sadece kişisel tecrübelerden yola çıkılarak yazılmıştır. gelen mesajlardan anladığım kadarı ile herkes herkes adına para yatırmış, sorun olmamış. benim talihsizliğim demek ki. ben kendi kartımla kendi adıma yatırdım, oldu. kardeşim adına yatırdım, olmadı. eşim adına yatırdım, olmadı. eşimin kartı ile, eşim adına yatırdım oldu. buradan yola çıkarak da yukarıdaki yorumu yaptım. bilgilerinize.
  6. kendi isminize olmayan kredi kartıyla da ödeme yapabileceğiniz sistem. denendi çalışıyor.
  7. bu gece itibarı ile kullanmış olduğum ösym servisi. eğer bir şekilde ilk aşamada sınavı seçip tc yi girdikten sonra sayfayı kapatırsanız akabinde tekrar giriş yaptığınızda bekleyen işleminiz var deyip size işlem yaptırmıyor. bu durumda yaklaşık on on beş dakika bekledikten sonra sisteme girilebiliyor. internet sitesinde işlem yaparken bekletme gibi bir mantığa sahip. veya bu adama işlem yaparken sayfa kapandıysa kesin elektrik felan gitmiştir diye düşünüp zaten on onbeş dakikaya kadar bu giremez siteye diyorda olabilir. neticede osym ye para bayınılan bir site, keşke kimsenin işi düşmese...

odeme.osym.gov.tr hakkında bilgi verin