şükela:  tümü | bugün
  • ulan bu yurdum şirketlerinin iş kültürüne hastayım ya. adam güya kurumsal, x hanımları y beyleri falan var, 3 kuruş ödemesini yapmıyor. biz de birlikte çalıştığımız insanlara maaş ödeyeceğiz lan aloo!

diyemiyorum tabii ki, "ehi x hanım ödeme yapılmamış da onu haber veriyim dedim mehi" diyorum.

bir kendisine bütçe verildiği halde işleri az çalışanla yapıp üstlerinin gözüne girmeye çalışan yöneticilere, bir de kendi kendine böyle şark kurnazlıkları çeviren muhasebe çalışanlarına hastayım. ilki çalışanken, ikincisi de iş kurduktan sonra yaşadığım stresin sebebi dünyası küçük adamlar/kadınlar.

edit: siz yazmadan ben yazayım: amlarına koyayım onların çok ayıp ediyorlar
  • ben zaten özellikle kurumsal firmalarin bunu yaptigini saniyordum. hatta bunu bir cesit sermaye kaynagi olarak kullaniyorlar.

adam nasilsa büyük alici, irili ufakli 100 tedarikciye sürekli (zaten vadeli ödeme yapiyor, bunun da üzerine) 10ar bin lira borclu pozisonda sabitlediginde kendini... al sana 1 milyon lira havadan sermaye.

tüm yükünü o insanlara dayadigin, 1 kurus faiz ödemedigin bedava para... aleni orospu cocuklugudur.

ama benim bildigim zaten özellikle "kurumsaliz" diyen türk firmalari yapar. zira türk sermayeli bir firma asla kurumsal olmaz.

simit sat onurlu yasa, diyecegim, firinciya borcunu 1er ay geriden onu da bakiye birakarak öder böylesi.
  • size bir ödemesini yapmayan "tmsf" hikayesi anlatırım kanınız donar valla.
    hatta sipariş onayı verip, sonra telefonlara bakmayan bir kuveyt türk de anlatabilirim. sipariş kaydı yükümlülüktür bu arada aşina olmayanlar için.. buna istinaden bir avrupa borsasına bildirim yapılmıştır. ama telefona çıkmazlar, olut biter di mi?