şükela:  tümü | bugün
 • borcun ya da bedelin karşılığının verilmiş olması.*
 • fi tarihinde teyzemlerin bi süre ya$adığı, bu nedenle bizim de yaz tatillerinde gidip gördüğümüz $ehir. hatırladığım kadarıyla insanları bi garip konu$uyordu. yazın bozdağ'a çıkarlardı. bi de orada bi krater gölü vardı. benim gibi bok kadar çocuğu "bu gölün dibi yok, insanları yutuyor" falan diye kandırmı$lardı. bi de bi de birgi diye bir yer vardı ödemi$ yakınlarında. orada da cüceler yaşıyordu. ben yine korkudan arabadan inememi$tim, haftalarca gece yatağın altında cüceler var falan diye uyuyamamı$tım. tüm bunlardan anlaşılan şu ki; bugünkü sayko-manyak ruh halimde ödemi$'in büyük katkıları olmu$tur.
 • annemin doğum yeri izmirin ilçesi, aslında öyle sağcılıkla faşistlikle ilgisi olmayan ama geleneksel olarak demokrat parti eğilimini barındıran büyükçe bir yerleşim merkezidir, örnek verecek olursak annemin ailesi sosyal demokrat, chp çizgisindeki eğilimlerinden dolayı en ufak bir problem yaşamamışlardır. kebabı çok güzeldir ve bol kırmızı biberli tereyagından ötürü "boyalı" adını almıştır, üzerine rende edilmiş tulum peyniri serperek yenilen kapalı pidenin adı ise tüngüllü dür.
 • "hiç borcu olmayan ilçemiz hangisidir?" gibi salak bir bilmeceye konu olan izmir ilçesi.
 • pazar yerindeki camiin yamacindaki nargile kahveleri sonderece sevimlidir.
  icleri kurumus bir suru adam inek posteri altinda, bir yandan da tv seyrederek bir yandan da tombeki, sek tütünü cigerlerine cekerler.
  komsu kahvelerden biri nin sahibi el degistirmis ve odemisli olmayan biri satin aldigindan musterisi digerine kaymistir.
  odemis'in fasizmle falan alakasi olmadigi gibi, bagnaz tipler de degillerdir. estetikten nasiplenmemis, muhafazakar tipik bir yurdum kasabasidir.
  mafya ise son yillarda iyice ayyuka cikmis. denildigine gore cok canlar yakmistir.
  yani basindaki tire ise gorulmesi elzem yerlerden biridir. ayrica tirenin tereyagli kofte kebabi, odemis kebabindan cok daha lezzetli olup. havalinin nohut mayali kahrat ekmegi eşine zor rastlanir bir lezzetttir.
 • sağda solda ödemiş köftesi adı altında halis muhlis tire köftesisattıklarından sinirime sahip olmuş ilçe...
 • muhafazakar, ama bir önceki seçimde yaklaşık %40 oy oranıyla chp'nin b.b.lığını aldığı, gerçekten borcu olmayan, köftesi, patatesi ve tütünüyle ünlü izmir ilçesi. nam-ı diğer türkiye'nin teksas'ı. silah ve esrar kullanımı hat safhadadır.
 • koftesi gayet de orijinal olup hursit'in yerinde yenmesi gereken ilcedir. 50 bin kisilik nüfusunun yüzde yetmisi kro olmasina ragmen icinden az da olsa adam cikabilen bir mekandir. yoresel konusmanin tipik ozelligi lays reklaminda gorulebilir. diger nemli ege yerleskeleri gibi bilimum meyveden, sebzeden, tabiatin mucizesi zeytinden ve zeytinyagindan nasibini almistir. görmedim,oda arkadasimin yalancisiyim.
 • her köşede bir kaç kahveye rastlanabilecek, aylak adamların yaşadığı büyücek bir izmir ilçesi.
  izmir'e 110 km uzaklıkta olup denize de uzaktır. manisa ve aydın'a daha yakındır.
 • sadece ödemiş'te gördüğüm "sendivic"ten kimse bahsetmemiş.
  özel bir ekmekle ve sumakla servis yapılan, ilçe pazarının kurulduğu parkın sağı solu her köşesini kaplayan büfelerden alınabilecek süper lezzet. küçük ve büyük şeklinde iki modeli vardır.

hesabın var mı? giriş yap