şükela:  tümü | bugün
149 entry daha
  • üniversite öğrencisi kuzenimin yanına geldim. kendisi rusça'ya oldukça hakim. 7-8 aydır da bu şehirde yaşıyor. az-çok gözlemlediklerimi yazmak istedim.

türkiye'de köşe-bucak gezilecek, görülecek yerler gezilmiş, her kuşu sikmişiz, sadece leylek kalmışsa, eh işte gidilse de olur, gidilmese de bir şey kaybedilmez bir memleket. geniş caddeleri, çok çok büyük parkları, yeşil alanları.. her köşe başındaki seyyar kahvecileri. uber faaliyeti şehrin avantajları. (fakat araçlar çok kötüydü)

gece alemi, kulüpler, deniz, kumsal, doğa, kültür. türkiye'de bu ortamları layığıyla yaşayabileceğiniz binlerce yer ve seçenek var.

şehirdeki fiyatlarda, zıvanadan çıkmış zaten son zamanlarda. aaaa bu türkiye'den daha ucuz denilecek bir şey olmamasının yanı sıra çoğu şey de daha da pahalı.

şehirde türk'lere bakış açısı çok kötü. bunun nedeni, şehrin mafyası azeri türkleri ve türk pasaportlu kürt vatandaşlar. başınızın belaya girmemesi için şehirde bulunduğunuz sırada da, bu insanlara selam dahi vermeyin.

şehrin alamet-i farikası kadınları. kanlı canlı hayatınızda görebileceğiniz en güzel kadınları caddelerde gezinirken görüyorsunuz. hepsi iyi giyimli ve makyajlı. makyaj yapmamış, kötü giyinmiş 80 yaşında bile kadın görmedim.

(bkz: bir arkadaşım ekolü)
    sizinle muhatap olacak kadınların %90'ı paranın esiri olmuştur. en yollusu bile, en baştan kendine orospu muamelesi yapılmasından hoşlanmıyor. -kulübe gideriz, eğleniriz, sonra sende kalırım veya bana gel. tabi sonrası malum -sen istiyor sex? -100$ 1 hours. pazarlıkla 50-60 oluyor. o fiyatlara profesyonel çalışanlar var. çok daha güvenli.

bir de dönüşte havalimanında hayatımın ilk rüşvetini verdim polislere. onu da belirtmeden geçemeyeceğim. lafın kısası, bir daha asla ve de asla gelmeyeceğim, görmek dahi istemeyeceğim bir yer.
    (bkz: eyyorlamam bu kadar)
2 entry daha