şükela:  tümü | bugün
 • 2005 çıkışlı sony bmg versiyonu tam 16 tane bonus track içeren albüm.

  bonus tracks:

  1. i'll call you mine
  2. she loves the way they love her
  3. imagine the swan
  4. smokey day
  5. if it don't work out
  6. i know she will
  7. don't cry for me
  8. walking in the sun
  9. conversation off floral street
  10. i want you back again
  11. gotta get a hold of myself
  12. goin' out of my head
  13. she does everything for me
  14. nothing's changed
  15. i could spend the day
  16. girl help me
 • bildiğin odysseus'u yanlış yazmışlar, aslında orada harf oyunu var ode * kelimesinde diye söylemlerde bulunmuşlar, sonra da bu vicdan azabına dayanamayıp itiraf etmişler.

  "we didn't notice that the word odyssey was spelt wrongly, to our eternal embarrassment. for years i used to say, 'oh that was intentional. ıt was a play on the word ode. but i'm afraid it wasn't."

  olsun güzel albüm kapağı, arkasında da shakespeare'in the tempest oyunundan alıntı koymuşlar.

  http://i.imgur.com/dx3csgq.jpg
 • ilk kez dün dinleyip hayran kaldığım the zombies eseri. aynı gün the band'in music from big pink albümünü de dinlemiştim, 60'lı yıllarda gizlenen ne muhteşem işler varmış, daha önce nasıl denk gelmedim diye şaşırıyorum. her neyse, maybe after he's gone, care of cell 44, friends of mine, changes baya iyi şarkılar. daha yeni keşfetmeme rağmen dinlediğim en iyi albümler listesine giriş yaptı bile odessey and oracle. söylemeden de geçemeyeceğim, albüm şaşırtacak derecede pet sounds kokuyor yahu. şüphesiz, the zombies 1966 çıkışlı pet sounds'tan bayağı etkilenmiş.
 • zaten çok iyi olan begin here albümünden sonra çıtayı zirveye çıkartan the zombies'ın ikinci albümü. gerçekten içinde kötü şarkı olmayan, çok kıymet verdiğim bir kaç albümden biridir. bu kadar güzel bir albümün bu kadar underrated olması da ayrı trajedidir. evlat gibi hiç bir şarkıyı diğerinden ayıramasam da, hung up on a dream ilk göz ağrımdır. bir bahar veyahut bir yaz gününde dinlendiğinde sanki bir ajda pekkan şarkısı dinliyormuş gibi bir etki yapıyor. bol bol dinleyin, dinletin efenim.
hesabın var mı? giriş yap