şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tüm bulut ve sosyal hesaplardaki verilere tek elden ulaşmayı sağlayan toplama bir bulut sistemi yani adamların tek yaptığı bulut hesaplarını birbiri ile bağlamak yoksa adam sana ekstra fazla alan vermiyor. yani adamların iddiası sen hangi bulutunda ne kadar alan kaldı, nereye attın diye uğraşma diyor, sen hesaplarını bana bağla dosyaları içine at bırak benim arayüzümle onları kolayca organize edersin diyor öyle yok one drive'ımda şu var dropbox'ımda bu var derdi yok diyor hatta 1 tb lık dropbox hesabını 256 gb lık bilgisayara kurarsın diyor. dropbox kullanan bilir , hesabının boyutu kadar bir alanı muhakkak harddiskinde bulundurmayı şart koşar yani bunda öyle bir dert yokmuş ne kadarını senkronize etmek istemediğine de sen karar veriyormuşsun.

  tabi bunlar bakınca güzel şeyler eyvallah ama güzel olduğu kadar sanki biraz güvenlikten fedakarlık ediyormuşuz gibi geliyor gerçi adamlar dosyaların ve parolaların, şifrelenerek gönderiliyor biz hiç birini görmüyoruz diyor ama bana yine de güvenli gelmiyor gerçi baktığınızda bulutun kendisi ne kadar güvenli tabi ama sonuçta adamlar böyle bir amme hizmeti sunuyor babasının hayrına mı yapıyor illaki birşeyler kurcalıyordur, kullanıp kullanmamak sana kalmış ama bana göre kullanmamak daha iyi gibi.

  siteside şu

  odrive
 • dropbox 16 gb
  onedrive 15 gb
  google drive 15 gb
  box 10 gb

  "toplam 56 gb bağlayabilirsin bana gel tüm verilerini aynı yerden yönet" diyor. düşününce büyük kolaylık, isterim böyle bir hizmet. hele ki arama özelliği gelişmişse tadından yenmez. ama şimdilik güvenilirliği hakkında bilgi sahibi olmadığım için beklemedeyim.
 • bandwidth ayarlama ve simultane upload sınırı gibi ayarlamalar gelirse şükela olacak cloud programı.

  başarılarının devamını bekliyoruz.

  not: adamlara mail attığınızda bir ay sonra dönüyorlar. dönüyorlar ya olsun.
 • bandwith ayarlaması gelmiş olsa da yalnızca premium paket kullanıcılarına hitap ediyor ve program sadece bulut entegrasyonu yapan bir program, istedikleri parayı hak ettiklerini düşündürecek bir fiiliyatı yok.

  buna rağmen koskoca amazonun amazon drive için masaüstü uygulaması o kadar kötü ki odrive amazon drive'ı verimli olarak kullanılabilmesi için ücretsiz tek alternatif durumunda.

  2018/02/16 tarihli edit:

  amazon drive fiyatları sapıtınca onedrive'a geçtim, daha doğrusu onedrive business. okuduğum okulun 1 tb ücretsiz alan verdiğini es kaza keşfettim. öğrenciliğim bir süre daha devam edeceğinden istifade edeyim dedim. 100 usd cebimde kalsın. amazon'dan dosyaları da buna ittir-kaktır güç bela taşıdım. en azından bir süre öyle sandım. sonra birçok dosyanın aslında taşınmadığını kaybolduğunu fark ettim. bu amk programının size sunduğu sync - unsync özelliği ki bana sorarsanız tek numarası bu, stabil çalışmıyor! o da bir yana bir sildiğiniz dosya ki kendi isteğiniz ile sildiğiniz dosya da buluttan silinmiyor.

  o yüzden siz siz olun, önemli gördüğünüz dosyalar için bu programa güvenmeyin.

  odrive! yapacağın kodlamayı sikeyim!
 • bulut sistemlerinin kendi skik (hele o box) yazılımlarının yapamadığını yapan can-navaro bir kümüle bulut sistemi; nam-ı diğer kümülüs.
 • amazon drive ile birlikte 200 gb yedeğimi bulutta ve diskte silmiş orospu çocuğu yazılım. 4 gündür senkronizasyon yapıyorum senkronize ettiğini klasörde tik oluşturuyordu sabah geldim nas cihazındaki bütün tikli dosyalar silinmiş.

  sizin kodladığınız programı sikeyim ben!
 • google cloud storage'daki bucket'ı silince çok güzel serverdaki dosyalarınızı da uçurabilen bir programdır, amma diyeyim siz siz olun önce odrive'ı kapatın, kaldırın.
 • alternatifi için (bkz: cloudbuckit)