• odtü'lü öğrenciler yine şaşırtmadılar. hukuksuz bir şekilde tekrarlanan seçimler ve mevcut durumla ilgili çok güzel pankartlar ortaya çıkarmışlar. bazı pankartların girişine izin verilmemiş.kaynak

fazla uzatmadan mezun olan arkadaşları tebrik ediyor ve fotoları paylaşıyorum.

1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11

ayrıca, tüm pankartlar için link

edit: site linki eklenmiştir.
  • zeka ürünü olduğunu düşünmediğim pankartlardır.yazılanların neredeyse hepsini sosyal medyada her gün görüyoruz zaten. yani bunları sıfırdan üretmişler gibi hayranlık duymak da ne bileyim.
  • bu pankartların dörtte bir sahte diyerek dokundurmuştur.
    en önemli olay ise rektörün konuşma yapma girişiminde bile bulunamaması olmuştur.
    kaybedilen öğrenciler için saygı duruşu esnasında rektöre karşı atılan sloganlar müzik ile bastırılmıştır.
  • halit tarık kemal üçlüsüne sesli güldüm.
  • bugün karanfilde bir fotokopicide, bir kısmının yapım aşamasına denk geldiğim pankart.

pankartı yaptıran arkadaşlar o kadar şımarık ve çekilmez şekilde davranıyordu ki çalışanlara. memleketin değişmeyen kanserine bir kez daha tanık olmuş bulundum. gösterdiğimiz gibi asla değiliz. neden çünkü. olduğumuzu göstersek. kendimizi görür ve intihar ederiz.
  • ekşicilerin beğenme beğenmeme derdini silen pankartlardır.

tamam, iki mazbata, tekrarlanan seçim, 4 oydan birinin geçersiz oluşu, herşeyin çok güzel olması, "hoşçakalın gidiyom ben" yazısı, "hiç bir şey olmadıysa da birşey oldu" esprisi epey tekrar eden pankart temalarıydı. her biri için ilk 3 adaptasyonu ben de beğenmiştim ama bu kadarı da aşırı tekrara giriyor...

öte yandan kadın cinayetleri, yolsuzluklar, çocuk tacizleri, irem kütük'ün cinayet gibi bir kazada ölümü, ceren damar'ın vazifesi başında öldürülmesi, şule çet cinayeti ve beraberinde gelen haksızlıklar, bunlar da vardı pankartlarda.
    ben de beğenmedim bunları. bu konuları hatırlatmak zorunda oluşumuzu beğenmedim.

bu pankartlar beğeni duyunuza değil rahatsızlık duyunuza hitap ediyor.
    rahatsız olduysanız insansınız...

zira ben bu yıl mezun olacak irem kütük'ün aramızda olmayışından çok rahatsızım.

bunların dışında kyk da vardı, bozkırı yeşertenler de, bu yeşilliği kökten sökenlere tepki de...
    bunlar da rahatsız etti...
    beğenmek değil, rahatımızın bi nebze törpülenmesiydi amaç.
    oldu...
  • “800 bin oy farkla büyük seçim ister misiniz” gibi bir şey görmüştüm sabah. favorim odur.
  • üzerinde yorumlar yaptığınız pankartlar yüzünden geçen yıl öğrenciler göz altına alındı. tayyip efendi rektöre sırf bu yüzden telefon etti, fırça çekti. rektör koltuğuna duyduğu sevdayla disiplin soruşturmaları açtı, hocaları suçladı. bu yıl sadece ihbar var deyip önden öğrenciler göz altına alındı. polisler yine odtü'ye dolduruldu. yaratıcılık bittiyse bunun sorumlusu öğrenciler değil, düşüncelerden öcü gibi korkan yönetim ve iktidardır. mevcut koşullarda toplum olarak herşeyi sineye çekip, hiçbirşeye zerre ses etmeyip sonrada gelip burada odtü öğrencilerine yüklenmek saçmalıktır. binbir zorlukla ve emekle okullarından mezun olan bu gençler tartışmasız ülkenin aydınlık geleceğidir. herşeye rağmen hala o pankartları taşıyor olmaları mühimdir.
  • "bizi öldürün, bizi bombalayın, evlerimizi yıkın, ailelerimizi göçürtün, topraklarımızı satın!

vatanlarımızı yeniden imar edeceğiz!

#suriye #mısır #ırak #yemen #sudan #cezayir #burma #uygur"

.

"dağları oyup zindan etseler, allah nurunu söndüremezler."

.

harikasınız çocuklar. sizinle gurur duyuyorum.

edit: "anladık ki ruhumuzun susuzluğunu bir tek o'nun sözleri giderir.
  • (bkz: cringe)
hesabın var mı? giriş yap