• ödev curvelerinden biri 10 üzerinden 9,711 çıkmıştır bu güzide bölümün. 9,5 alıp curveün altında kalma hissi ise tarif edilemez.
  • şöyle bişi yapmışlar. sesli güldüm.
    http://games.usvsth3m.com/2048/metu_ie-edition/
  • çatısı ankara'nın en güzel, en huzurlu yeri,
    bölümde geçen nefessiz final ve case dönemlerinin vazgeçilmezidir.
  • en önemli özelliği öğrenciye ve isteklerine saygı duymasıdır. müfredattan tutun, kantinde kapalı sigara alanı bulunmayışına, stajlarla ilgili sorunlardan -ki sorunludur- kişisel gelecek planlarınıza tutun her konuyu rahatça konuşursunuz. hocasına göre çat kapı girip "yılbaşını nerde kutlasak", "baloyu nerde yapsak", "n'olcak bu fenerbahçenin hali", vs vs. diye laflayabilirsiniz.(öffff.. böyle bol "yapabilirsiniz", "edebilirsiniz", "tutabilirsiniz"li okuyucuya seslenen üslupla da dandik vücut geliştirme aletlerinin 20 dakikalık geceyarısı reklamlarına benzedi yazı ya neyse.)

aslında bu öğrenciye saygı duyma durumunu genel olarak insana saygı olarak değiştirmek daha doğru olur. bölümde her personel ya da öğrenci bölüm başkanıyla, başkan yardımcısıyla ya da herhangi başka personelle diyalog halindedir. bu anlamda, genelde karşılaştırıldığı makine, elektronik ya da bilgisayar mühendisliğinden çok ayrı. bak dikkat et! "fizik midterm ünde elektroniğe basmışız olm curvede", "hacı, siz endüttürücüler mühendis misiniz allasen", "lan geçen makinacıların binasında dişi görülmüş eheuheueh" geyiği yapmıyorum. hemen sinirler zıplamasın. nedense hele 1.sınıflarda daha çok öss sıralamasına ve üst dönemlerin derslerinden yakınmalarına dayananan bi sidik yarıştırma merakı var. profesör-asistan-öğrenci-kantin sahibinin içmeye gittiği bir sosyal ortam var diyorum. zordur, kolaydır, iş imkanı sağlar, sağlamaz, o başka.

özetle öğrenci isteklerine sorunlarına zaman ayıran güzel insanların çoğunluğu oluşturduğu güzel bir ortamı vardır. eğer 5 dakika içinde ararsanız, 1 yıllık sınırsız printer kotası da ürünümüzle birlikte teslim edilecektir. memnun kalmazsanız, ürünümüzü 30 günlük deneme süreci içinde hiçbir masraf ödemeden iade edebilirsiniz.
  • bitirmesinin rahat oldugu düsünülen,içinde asansör olan,teras katına manzara izlemeye çıkabileceginiz ama bazen de orada sevisen birilerine rastlayıp kendi bölümünüze dönebileceginiz,giris kapısı içeri dogru acılan ve bu yüzden bir felaket durumunda insanlar nasıl kaçacaklar diye düsündüren güzel binalı bölüm
  • 15. dakika öncesi itibariyle noktayı koyduğum olay.
  • senliklerde bir aksamligina da olsa duvarlari "yikilsin fabrikalar" yazisi ile senlenmistir. sagolsun bugun erol sayin hocamizin listeme gonderdigi e-posta ile hem olaydan haberdar olduk, hem de yazi artik orada olmasa da bu guzel olayi gorduk, bildik: http://img22.imageshack.us/…yikilsinfabrikalarp.jpg
  • mezunları hakkında tecrübem diye bir kitap vardır.

http://www.pandora.com.tr/urun.aspx?id=168257
  • kantinin önündeki boş alana masa tenisi masası koyularak daha güzel hale getirilen bölüm.
  • 2000 yili itibariyle okumaya hak kazandigim, ve bir komsu teyzeyle asagidaki dumur edici diyalogu yasamama sebep bölümdür:

komsu teyze: sonuclar nasil, hangi okul oldu?
    ben: odtü endüstri mühendisligi oldu teyze.
    kt: (yüzünde üzgün ama avutucu bi ifadeyle bana bakar, kisa bi sessizlikten sonra)
    e iyi bari, acikta kalmamissin hic degilse
    b: (ne denir ki?) e öyle teyze, napalim idare edicez iste kem küm

(bkz: fesupanallah)
hesabın var mı? giriş yap