• odtü ye giren herkesin aldığı, çok kolay ve kredisiz olmasına rağmen bir çok kişinin yıllarca bir türlü veremediği is100 dersini veren bölüm.
  • burda hocaların, asistanların isimlerinin ve oda numaralarının yazdığı bi pano vardır ki görülmeye değerdir.
    panoda; hocanın ismi...xyz abd başkanı yazmaktadır.
    abd başkanından kasıt anabilimdalı başkanı olsa gerektir.
  • ayrıca şu anki başkan yardımcısı semih bilgendir.
    http://www.eee.metu.edu.tr/~bilgen/
  • bu sene bazı master derslerini cumartesi sabahına alarak dellendirmişse de, gün olup harman olup 29 ekim'in de cumartesine denk gelmesiyle beraber, birçok öğrenciye bir ilki yaşatmıştır, bayram tatilinin haftasonuna denk gelmesine sevindirmiştir. bayramdır haftasonudur dinlemeyip, iş yerine gelmek zorunda olmayanlar için ne mutludur.
  • didim de yapılacak olan siu 2008 kurultayını düzenleme işini üzerine almış, latex yazım formatını sunmamış, ilgili maillere cevap vermemiş enstitüdür. yine de bilişsel bilim doktora programıyla bir anda gözümde kıymatlenmiştir.
  • içinde dark side esintileri bulunduran bir enstitü. s02 sınıfındaki bilgisayardan sürekli astımlı ya da bronşitli nefesini andırır sesler geliyor. ders varken çok anlaşılmıyor da sınav sessizliğinde sürekli hurrfss hurrfs nefes sesleri geliyor. hayır kasa da siyah. darth vader'in gölgesini ensemde hissediyorum. korkuyorum.
  • yüksek lisans başvurumu çok hızlı bir biçimde reddetmiş enstitü. arkadaş cognitive science gibi ancak rahatsız insanların başvuracağı bir bölüme başvurmuşum, bir mülakata çağırsaydınız bari. derdim neydi de başvurdum öğrenseydiniz be. reddedilmek koyuyor lan adama şu yaşında bile...

(bkz: ben istemiyordum zaten)
    (bkz: yüksek lisans macerasının başlamadan bitmesi)
  • informatics online uzaktan eğitim programını baştan çok çekici bulup başladığım sonrasında paramla rezil oluyorum diye bırakmayı düşündüğüm yüksek lisans programına sahip enstitü.
    başka şehirden hatta ülkeden devam edebileceğiniz program olması çekiciydi ama hocaların attığınız mesajları sallamaz tutumu, ders notlarının yapılan sınavlarla alakasının olmaması dolayısıyla dersleri takip etseniz dahi net üzerinden işe yaramayan bölümdür. paramla rezil oluyorum çünkü ders başı 990tl verdim.
    not: askerliğimi yaptım, rahatım. atarsanız atın...
  • 9-10 haziranda 15. yıldönümünü kendi tabirleriyle ufak çapta bir "festivalle" kutlayamayı planlamaktadırlar. bu festival çapında enstitütüdeki herkes büyük bir heyacan içinde koşmaktadır. etrafa gereksiz gereksiz lambalar dikmek mi dersin elinde mikrofonla güvercinlerin peşinden koşan asistanlar mı dersin pek şenşakrak hazırlık döneminden geçmektedir.

ciddiyete bürünmek gerekirse:
    "bu yıldönümümüzle ilgili bu etkinliklere, mit, pennslyvania ve boston üniversitelerinden, biyoenformatik ve bilişsel bilimler alanlarının kurucuları arasında kabul edilen, bilişim alanında dünyaca ünlü konuşmacılar katılarak alanlarındaki yenilikleri anlatacaktır.
    festivale yurtdışından katılacak olan seçkin konuşmacılar aşağıdaki isimlerden oluşmaktadır:

prof. charles delisi: dean emeritus, college of engineering, boston university
    prof. charles cantor:chairman of sequenom, inc.’s scientific advisory board and chief scientific officer, boston university.
    prof. aravind joshi: university of pennslyvania.
    prof. selim ünlü: associate dean for research and graduate programs, boston university
    prof. asuman özdağlar acemoğlu: electrical engineering and computer science department, mit."

ayrıntılı bilgi için tıklayınız http://www.ii.metu.edu.tr/if2011/
  • türkiye'de neuroscience ile uğraşmak isteyen insanların er geç yolunun düşeceği yer gibi görünüyor. zira çok değerli hocalarla, iyi çalışmalar yapıyorlar.
hesabın var mı? giriş yap