şükela:  tümü | bugün soru sor
 • park yeriyle bilinen bolum. manzarası şahane olan bu park yerine gece gelen arabalarda narkotik ya da erotik bir hava vardır. gece jandarma ugrar bazen. bazı dallamalar yokuştan aşağı bira şişesi sallar. böyle bir ortamdır.
  bölümde ise peynir yapılır, meyve kurutulur. kimya müh. ile çok ortak dersleri vardır, bu yüzden gıda kimya double yapan insan sayısı az değildir.
 • kız populasyonunun fazlalık gösterdiğii bölümlerden birisidir. genelde burada okuyan kızlar özel seçilmişcesine güzeldir. mezun olanlar ya yüksek lisansa devam ederler ya da kah bir ekmek fabrikası kah bir büroda çalışırlar. ev hanımı olanları da mevcuttur.
 • bolum baskanının yıllıkta 'her ne kadar alanınız gıda da olsa yine de muhendis sayılırsınız...'yazdıgı bolum.
 • vakti zamanında* odtü kimya mühendisliğinden ayrılarak kurulan bölüm;bölümüm.
  hemen hemen 50% kız nüfusuna sahip nadir odtü mühendisliklerindendir.bir diğeri için (bkz: odtü kimya mühendisliği).
 • odtünün en güzel manzaralarından birine ve süper bir avluya sahip bölüm. binası her nekdar uzaklarda da olsa gidilesi, oturulası, güneşin batışı izlenilesi, manzarayla sarhoş olunası.
 • odtü'de kantininde bilardo masası bulunduran bölümlerden biri . bina, içinde genelde gıdayla ilgili işlemler yapıldıgından kendine has enteresan bir kokuya sahiptir. koku alt kattaki lablara yaklaştıkça keskinleşir. çok küçük ve kötü sayılabilecek bir bilgisayar labına sahip olan alt kat diğer katlardan daha izbe ve karanlık bir görünüme sahiptir.

  bölüm binası çok küçük olmamasına rağmen içinde sadece ikisi küçük dört sınıf ve modern bir anfiyi barındırmaktadır.

  sınıflardan bakıldığında manzarası geniş bir alanı görüyor, özellikle otoparkı takdire şayan.

  bölüm kampüsün merkezine oldukça uzak bir konuma sahip. ancak kimya mühendisliği ile arasındaki ormandan geçen merdivenli yol değişik uzun yaya yolculuğuna güzel bir final oluyor. bölümün hemen arkasında açılan yurtlar sayesinde bölümün çevresi ıssız bir ortam olmaktan kurtuldu.

  özel günlerde verilen kokteyller ve gıda şirketlerinin sayesinde beleş yemek,bira,şarap vs. bulma şansınız mevcut, yeter ki panoları takip edin.

  ders programı diğer mühendisliklere çok yogun değil. ab'ye uyum süreci ve fabrikalardaki hijyenik özenin artmasıyla iş imkanı da giderek artmakta.
 • bölüm sekreteri mukaddes hanım*ın çalışmayı pek sevmemesi sebebiyle staj başvurularıyla ilgili duyurulara ancak kulaktan kulağa ulaşılabiliyor. ne panoda ne de internet sitesinde duyuru var, tamamen şansa ve ilginize bağlı*.
 • su siralarda ilave bir bina yapilan bölüm.ilave binanın tam olarak ne tip bir işlev göreceği öğrenciler arasında yapılan çeşitli geyiklere konu olmaktadır aynı zamanda.
  (bkz: conspiracy theory)
 • (bkz: ali esin)