şükela:  tümü | bugün
  • reading kısımları mantıksız olan quizlerdir. öğrencinin bilgisini değil yorumunu ölçer. yok kelime tahminidir, yok paraphrasing dir uğraştırır durur insanı. halbuki adam akıllı koysalar vocabulary'i, ya da efendime söyleyim grammar'i ne kadar güzel tıkır tıkır çözülür.
  • reading kısımları gayet de mantıklı olan quizlerdir. ingilizce dahil hiçbir yabancı dil bire bir bilgi ile öğrenilemez, aksine okuduğunu anlaman da gerekir. ingilizce yazılmış her metinde sadece bildiğin kelimeler olmayacağı için, bilmediğin kelimenin ne anlama geldiğini bir şekilde tahmin etmen gerekir. paraphrasing hadisesi de üniversite eğitimin boyunca ödev yaparken yararlanacağın kaynaktan kopyala-yapıştır yapmak hırsızlığa girdiğinden yani lise yıllarındaki dönem ödevi hazırlama methodu, bu yolla o bilgiyi okur, anlar ve anlatabilirsin. ha diyorsan ki liseli stayla takılacağım ben, paşa gönlün bilir.

ekleme: son düzenlemelerle birlikte raporunuz olsa bile girmediğinizde ortalamaya 0 olarak geçerler. ayrıca hangi gün hangi saat geleceği kesinlikle bilinemez ama bu öğretim yılı sürecinde genellikle 3. saatte ya da 4. saatin sonlarında gelmişlerdir. anons edilenler zaten hep ilk saatte gelmektedir artık ama bazen bu pop quizler aynı şekilde ilk dersten kapıya dayanabilir.
  • sandalyelerin yerde sürtme sesiyle gelişi belli olan quizlerdir. kulağını demiryoluna dayamış bir yerlinin yaşadığı kıvamda gergin bir bekleyiş hakim olurdu her an sınıfa bu quizler yüzünden.
  • psikoloji üzerinde çok kötü etkileri vardır bunların. her kapı çalmasında insan bir gerilir.
  • kendini cia ajanı sanmak işiyle meşgul birileri tarafından korunan ve dağıtılan sınavlar.

ciplerle paldır küldür gelmeniz neyse de, güneş gözlüklü insanların dağıtması nedir?
  • sene sonu ortalamasına yüzde 30 etki yapan bir dönemde ortalama 25 tane falan gelen quizlerdir. bazen testing office gaza gelip iki tane gönderir; bir tanesi 1. bir tanesi de 4. derste olmak üzere.
  • telasli telasli gelen hocaları gorurdunuz barakaların camlarından. baraka kaldımi bilmem,
    bi 18 sene önce öyle idi.
  • türkçesi yok mu acaba bunun. baskın sınav falan mı dense...
    neyse artık,
    yurdum insanına yabancı dil öğretmenin tek yoludur sanırsam. bunlar sayesinde mid-term denen sınavlara fazladan çalışmak gerekmez.
  • bu saatte bu kadar popüler bir başlık olarak karşımıza çıkmasını midterm*lere çalışmakla cebelleşen bünyelerin hazırlığı yad etmesi olarak yorumladığım sınav,sınavcık.
    not:evet hazırlık atladım,bünye üstündeki etkisini bilmiyorum ama" hazırlık kolay yattık lan" diyen siz değil misiniz arkadaş?
  • bilkent hazırlıkta adı cat olan sınavlardır.