• yerleşke girişlerinde şu anda jandarma kontrolü olmadığı gibi sanırım jandarma çekildiğinde de, olağanüstü durumlar dışında polis kontrolü olmayacak. yine aynı kadro özel güvenlikçilere işleyen taktiklere devam edilebilir.

bahar şenliği, eylem vs. nedeniyle girişlerde özel "önlem" alındığı ve özel güvenlik yerine resmi emniyet mensubu kontrol yaptığında türk polisi ile muhatap olunacak. bu durumlarda jandarma ile yaşananlardan farklı olarak daha fazla tatsızlık meydana geleceğini tahmin ediyorum. şu ana kadar görev yapan jandarma, ağırlıklı olarak odtü içindeki karakolda görevli astsubay, uzman çvş. vs. idi. odtü'yü tanıyan, kısmen nabza göre şerbet veren, tehdit algılarının içinde olmayan , asıl hedef kitleleri olmayan büyük çoğunluğa medeni davranabilen bir tarzı öğrenmişlerdi. ama polisler bu tip durumlarda rastgele bir yerden gelecek, standart türk vatandaşına nasıl davranıyorsa öyle davranacak ve film orda kopacaktır. hayırlısı diyelim.
  • arabayla geliyorsanız, a4 kapısındaki bariyerlerin yanında bi açıklık var. arabayı ordan sokmanız mümkün.
  • dolmuşta bir kimliği iki kişi tutarak girilebilir. test edilip onaylanmıştır ...
  • odtü'de lisansını tamamlamış ve yüksek lisansını da odtü'de yapan arkadaşınızın 2 kimliğinden birini uzaktan gösteriniz. minibüsle girerken de yaya olarak da işe yarıyor..
  • onu görmezden gelmek :)) devrim yazılmıyormuş, güzel sayılabilecek şenlik halleri yaşanmıyormuş gibi davranmak. odtü'de bu mücadeleye girme gereğini duymadım. hayatımdan bir şey eksilmedi doğrusu.
  • vaktinde odtüden bir kızla birlikteyim. hatunu yurda bırakmak mesele değil tamam ama bırakmak için önce girip almak lazım. geliyorum kapıya:
    -"hocam, kızkardeşimi alıcam yurttan."
    diye diye giriyorum ben. arabayla paşa paşa giriyorum. bulmuşum ya taktiğimi, mis! bir oldu, üç oldu, beş oldu derken; bıyıklı, kıl bir güvenlik görevlisi varmış. denk geldik mi elemanla. ben yine geldim artist artist. arabanın camını indirdim:
    -"hocam, kızkardeşimi alıcam yurttan." dedim. bekliyorum ki adam peki desin dönsün açsın kapıyı. lakin, yoooook, illa kurcalayacaksın de mi bıyığını fatih terim sikesice:
    -"hangi yurtta kalıyor kardeşiniz?"
    ben nerden biliyim mnaki? sor hele bi üniversite yurdunda kaldın mı hiç? bu kızla çıkana kadar odtüyle alakalı herhangi bir irtibatın oldu mu? yok. e naapmak lazım? çaresi yok sıkacaz bişeyler:
    -"ee, öö, hımm, dokuzuncu yurt?"
    -"hocam çekin sağa bekleyin olmaz böyle, terbiyesizlik yapıyosunuz."
    -"ne biçim konuşuyosun lan sen?"
    -"kimi alacaksanız kendi gelsin kapıya. dokuzuncu yurt erkek yurdu."
    -"aaa, ehihi peki tamam."
    yani demem o ki bulun taktiğinizi lakin uygulamadan evvel oturun adam gibi altyapısını hazırlayın. sonra cümle alemin abaza yurdu diye bildiği yerden kızkardeşinizi almaya çalışırsınız. göt olursunuz. canınız sıkılır.

yıllar sonra puppets'ın uyarısıyla gelen edit: meğerse abaza yurdu 8.yurtmuş. 9.yurt için hiç hoş olmayan şeyler söyleniyormuş. öyle yani.
  • mezun bir arkadaşınızın kartını kopyalayıp pvc kaplatın ve girin. taktik olarak en kolayıdır.
  • kapının önünde ölü taklidi yapın. öyle bırakacak değiller herhalde alırlar içeri.
  • varan 1: dış yatay geçiş için geldim diyin. hangi fakülte diye sorarsa da normalde okuduğunuz fakültenin aynısını söyleyin (misal x üniversitesi elektrik fakültesi ise elektrik-elektronik fakültesine yatay geçiş yapıcam) ve sorunsuzca geçin.

varan 2: odtü güneş arabası takımı ile görüşmeye geldim diyin. güvenlik o sırada kafasına format atıp "güneş arabası ne lan" diye düşünür ve "anlamıyorsam önemli bir şeydir heralde" diyip size izin verir.

iki taktik de uygulanmış ve başarıya ulaşmıştır.
  • sabahın 8inde istanbuldan gelmiş, elinde hediye paketiyle a1 kapısına götüm götüm yaklaşarak "abi ben istanbuldan sevgilimi görmeye geldim,elimde hediye paketi beni bu ayazda mahkum etme bırak geçeyim" demeyin; s.kimde bile değil diyip almıyorlar.
    taksiyle içeri girerken kendi okul kimliğinizi s.kim bi şekilde gösterip geçmeye de çalışmayın; arkadaşım ne ayaksın diye kapıdan atıyorlar.en temizi a4 kapısından ona buna selam vererek el ayak sallayarak daşşakları kaşıyarak girmek, orada pek s.klemeden alıyorlar.sahab kalabalığında aradan sıyırtarakta girebilirsiniz, araba varken ruhsat bırakarakta girebilirsiniz.hiç olmadı helikopterle veya paraşütle atlayarak girebilirsiniz
hesabın var mı? giriş yap