• dun deprem bolgesine iki tir ve uc kamyonla yardim yollamis dernek. bugun de yine yardimlar yola cikacak, ben orada olacagim. ankara'da olup gun icinde yola cikmak uzere acil yardim gondermek isteyen varsa dernege ulastirabilir, odtu mezunu olmaniz gerekmiyor.

edit: ucuncu gun itibariyle tir sayisi 26'ya ulasti.
  • bir haftanın sonunda düzenlenen yardım kampanyası sonucu toplam 50 tır 7 il, 26 ilçe ve 29 köye ulaştı. hepsinin ulaştığı yerler fotoğraflarla teyitlendi, dağıtımı sağlandı (bunları ben de sosyal medyadan ve derneğe gittikçe takip ediyorum, organizasyona hakim değilim). emeği geçen herkese teşekkürler, gerçekten günler boyu çok duygulandığımız, gurur duyduğumuz bir dayanışma örneği oldu.
  • deprem bölgesine yapılacak yardımlar için akıllıca hareket eden, yardım ederken aklınızda soru işareti bırakmayan dernek.
    depremin başından beri çadır ve uyku tulumu acil ihtiyaç; ama bunlar tek kişinin alması için pahalı olduğundan az temin ediliyor. bunun için ortak bir hesapta para topluyorlar ki herkes imkanınca yardım etsin. ardından maliyetine satın alınıp bölgeye ulaştırılıyor.
    lütfen gücüm buna yetiyor diye, kolilerce aynı hızlı tüketim malzemesini bölgeye yığmak yerine bu kampanyalara destek vermeyi de değerlendirin.
    linki şurada:
    https://www.instagram.com/…_source=ig_web_copy_link
  • deprem bölgesine yardım için müthiş çalışan dernek.
    şuana kadar 26 tır yardım gönderilmiş, daha da devam edilecek.
    işte odtülülük, işte dayanışma ruhu.
    odtü mezunu olduğum için gurur duyuyorum.
  • 70 yasindaki 20 tane mezunun raki parasini odemek istiyosaniz uye olmalisiniz...

bence olmayin...
  • herkesin elinden geldiğince iyi niyetle elini taşın altına koyduğu maraş depremi günlerinde, akıllı organizasyonun elde edilecek faydayı nasıl da artırdığını gösteren örgütlü yapı. gün itibariyle elliye yakın yardım tırını bölgeye gönderdiler ve hiçbir tır yağmalanmadı ya da yardımları valilik önlerine yıkıp geri dönmedi. muhtemel devlet yardımının 1 ay sonra ancak ulaşacağı köylere, beldelere ulaşarak tek bir yardım kolisinin dahi ihtiyaç fazlası duruma düşmemesini sağladılar gözlemlediğimiz kadarıyla.

özetle, organizasyonu yapan, kolileri hazırlayan, taşıyan herkese kendi adıma teşekkür ederim.

(bkz: dayanışma yaşatır)
  • vişnelik tesislerini sokak köpekleri mesken tutmuş. gidecekler biraz dikkatli olsunlar, özellikle akşam saatlerinde...*
  • buyuk hayal kirikligi yasadigim mezunlar grubu.

son gunlerde okudugum bir kac yazidan cok etkilendim. detay vermeden, ogrenim durumu olmayan 3 gencin okuldan ayrilmak zorunda kalmasini okumak uzucuydu. aklimda bir hayir kurumuna bagis yapmak zaten var, ancak yurtdisinda yasamamdan dolayi bunu ancak elektronik olarak yapabilirim. lakin websitesine girmemle hayal 2 hayal kirikligi yasadim.

1- elektronik bagis yapmak icin herhangi bir opsiyon yok. mevcutta bir link var ama nereye gittigi belirsiz. formu faksla yolladim, 5 yildan sonar ilginc bir deneyim oldu benim icin, sanirim en son o zaman kullanmistim.

2- bir de dernege uye olayim dedim, fakat bana 2 tane referans soruyor...

hadi ilkini saka yollu gectim, yahu ben 11 yildan sonra nereden nasil dernek ici referans bulabilirim? kim uye, kim degil benim donemimden onunla mi ugrasacagim? kaldi ki kendi okulumun mezunlar grubuna dahil olabilmek icin kendimi neden birilerine onaylatmam gerekiyor? benim kacirdigim bir olay mi oldu gecmiste de boyle garip kurallar konuyor?
  • en az iki güzel şey yaptılar. birincisi çok hızlı bir şekilde çadır ve uyku tulumu imalatçısı firmayla düşük fiyattan bu malzemeleri temin ettiler. ikincisi yardımları ihmal edilen köylere gitti. bbc türkçenin videosunda köylülerle konuşan muhabire bi aadam "bize kimse doğru düzgün bir şey yollamadı. bir odtülü öğrenciler gönderdi." diyince bu ikinci unsurun önemi daha da ortaya çıktı. tabi amca öğrenci olarak biliyor ama öğrencisi, mezunu, odtülü olmayan ankara ahalisinin kollektif katkısı diyelim biz ona.
  • bir faydasını görmediğim için uzun süredir gitmiyorum, aidat ödemelerini yapmıyorum. zaten mezun sayısına kıyasla üye sayısı oldukça az ve çoğu da benim gibi dernekle bağlantısı kopup aidat ödemesi yapmayan kişiler.

bu ay itibariyle ödeme yapmayan üyeleri yıllardır hiç bir sosyal olanağı kullanmamış olsalar bile uyarıda da bulunmadan icraya vermişler. şu an kendileriyle icralık duruma düşmüş durumdayım. oysa dernek tüzüğünde üye ödentisi yapmayan kişiler üyelikten düşürülür diye açıkça yazıyor.

2013 yılından beri kapısından bir kez bile girmedim ve şu an üyelikten düştüm diye biliyorum. halbuki hiç bir sosyal olanağından faydalanmama rağmen üyelikten çıkarmayıp yıllardır borç biriktiriyorlarmış. uzun süredir restoran işletmekten başka hiç bir icraat yapmayan, web istesini bile güncelleyemez hale gelen bu dernek şu anda bana borç çıkarıyor. kusura bakmasınlar ama şu saatten sonra millet mezun oluyor da derneğe niye gelmiyor diye bik bik konuşmasınlar.

mezun olun ama üye olmayın. başınızı derde sokmaktan başka bir işe yaramıyor.
hesabın var mı? giriş yap