şükela:  tümü | bugün
  • 11 mayıs 2011 çarşamba günü (yani odtü şenliklerinin ilk günü) birincisi yapılacak olan şenlikli, eğlenceli, odtü adına gurur duyduğum yürüyüş. umarız devamı da gelir, umarız bir şeyler değişir.

bakınız düzenleyenler de şöyle diyor:

"haykiracağiz!
    bizim topluluk olmamiza izin verilmemesine!
    homofobik ve transfobik odtü yönetimine!
    örgütlenme özgürlüğümüzü elimizden alan kültür işlerine!

...odtü özgürlük isteyen homofobi ve transfobi karşıtlarıyla buluşacak!

özgürlük şarkılarımızı bizi ısrarla duymayanlara karşı ilk kez hep birlikte söyleyeceğiz!

lgbtt’lere yönelik ayrımcılığa, faşizme, cinsiyetçiliğe, ataerke, homofobiye, transfobiye, bifobiye karşı bizlerle birlikte yürümek, hak
    taleplerimizi birlikte yükseltmek için eşitlik ve demokrasiden yana olan herkesi 11 mayis çarşamba günü, saat 18.00'de
    buluşma noktası olan kültür ve kongre merkezi önüne bekliyoruz!"
  • yağmur çamur vs. yüzünden ertelenmiş idi. 14 mayıs 2011 akşamı saat 18.30'da başladı. kültür ve kongre merkezi'nden, rektörlük önüne doğru yürüyüşe geçildi ve kampus içi yollar dağınık kortej tarafından geçici olarak trafiğe kapatıldı. gökkuşağı bayrakları, makyajlı erkekler ve yarı çıplak kadınlar, ilgi çekici pankartlar, sürekli öttürülen düdükler ve çalınan perküsyonlar (darbuka mı dümbelek mi emin değilim) vs. kalabalığı coşturdu. ardından çarşının ordan itibaren yurtlara, sonra da stadyuma geçildi. stadyumda lgbt temsilcilerin sahneye çıkıp yazılı açıklamayı okumalarına, ögb tarafından izin verilmedi. lgbt aktivistler, bayraklarıyla direklere tırmandılar. rengarenk görüntüler oluştu. çok güzel bir etkinlik gerçekleşmiş oldu. yoğun bir katılım vardı, grubun içinde lgbt-friendly heteroseksüeller de fazla sayıda bulunuyorlardı. iyi oldu iyi. hayatında gey görmemiş insanlara da güzel bir anı olmuştur, eminim.
  • devrime gitmek için 2. yurttan çıktığım anda yurdumun önünde olan, ve katıldığım, benim için "insan" boyutunda hiçbir sorun teşkil etmeyen, cinsel tercihini biraz "farklı" göstermiş insanların yürüyüşüdür. devrime kadar orman kaçkını saç sakalımla eşlik ettim. onlar sahnenin önüne koştular gökkuşağı bayraklarıyla, ben oturmaya gittim. buna bile saygınız yoksa; yaşamayın zaten.
  • hava şartları elverdiği ölçüde bugün ikincisi düzenlenecek olan yürüyüştür.

(bkz: 2. odtü onur yürüyüşü)
  • 10 mayıs 2013 tarihinde üçüncüsü düzenlenecek olan yürüyüş. http://metuevents.com/3-odtu-onur-yuruyusu/
  • 10 mayıs 2014 tarihinde 4.sü düzenlenecek olan yürüyüş.
    buyrun bu da facebook linki.

--- spoiler ---
    geleneği bozmuyoruz ve bu seneki bahar şenliklerinde de odtü lgbti dayanışması olarak yürüyoruz.

sen de sessiz kalma! heteroseksizme, ahlakçılığa, nefret suçlarına, ataerkiye, türcülüğe, ranta, militarizme, baskıya, faşizme, sansüre, kapitalizme, muhafazakarlığa... karşı çık, haykır, boyun eğme!

sen yoksan bir eksiğiz!

*buluşma yeri, kkm önü.
    --- spoiler ---

son 3 yıldır tüm pridelara katılıyorum. direklere heykellere çıkıyorum felan. bunu gören ve gelebilen herkes de gelsin katılsın. lgbt* olmanızın veya olmamanızın hiç bir önemi yok. 6 yıldır odtü bahar şenliklerine aralıksız katıldım. bu yürüyüş kadar keyif almadım hiç bir şeyden..
  • geleneğin bozulmayıp şenliği iptal edilen odtü'de 5. kez düzenlenecek olan yürüşüdür. her sene daha da büyüyerek renklenerek sürmeye devam etmektedir.

bu sene 5. odtü onur yürüyüşü 8 mayıs'ta yapılacak.
  • 7.si dün düzenlenmiş olan, büyük bir hevesle katılmış olduğum yürüyüştür.

rektörlük bütün gereklilikler yerine geldiği halde odtü lgbtinin bir topluluk olmasına ne yazık ki hala izin vermiyor. 7 senedir okuldayım, sanırım şahit olduğum en kalabalık yürüyüş buydu -hepsine şahit olduğum göz önünde bulundurulursa-.

kucağıma prezervatif atan minnoşu bulursam sarılacağım. velev ki ibneyiz!
  • bugün gerçekleşen ve ne yazık ki bölümümden seslerini duymakla yetindiğim yürüyüş. ödev yapmak zorunda olduğum bir zamana denk geldi. iki kez yanlarından geçtim, tebessüm ettim yanlarından geçerken, gurur duydum ve bölümüme yürüdüm. şimdi de ödeve başlayacağım ve öncesinde derdimi döküyorum buraya. ay ay ay!! yurtta aşk cihanda aşk!