• direkt rektörlüğe bağlı olan odtü yurtlarındaki özgür ortamın yurtların bir kısmının kyk'ye bağlanmasıyla zarar görmesinden endişe ettiğimiz olay.

özgürlüğün tanımından bile habersiz angutlar için yeni bir fırsat. haydi başlayın odtülülere hakaret etmeye.

devlet samimiyse üniversitenin bütçesini arttırır odtü yönetimi istediği yere yurdunu yapardı. ne yazık ki okulun yönetimi tıpkı ülkenin hükümeti gibi meşru değildir, baskıcıdır.
  • odtü yurtlarının kyk yurtlarına oranla öğrenciye sunduğu özgürlük alanını nah bulursunuz o yurtlarda. olay budur.
  • ülke gerçeklerinden nispeten uzak, devletten uzak özgürlüğe yakın, kurtarılmış ender alanlardan birine devletin müdahalesidir.

zaten odtü'de bizzat üniversitenin dolu barınma alanı var. eğer yetmiyorsa devlet olarak kaynağını verirsin, rektörlük yapar.
  • biz diyoruz baskı, rejim, müdahale; millet diyor kalacak yer yurt. versinler yönetimini rektörlüğe o zaman?

sırf dışarıdaki hödüklerle karşılaşmayayım diye 55 gün kampüsten adımımı dışarı atmadım ben, orası apayrı bir ülke gibi. şimdi kyk'nın badem bıyıklı müdürlerini doluşturacaklar oraya, oh.
  • gelişi çarşambadan belli olan gelişme. görünen o ki aoç arazisi gibi odtü arazisi de hiç edilecek. gerisi lafügüzaf.
  • (bkz: odtü'ye sahip çık)

sessiz kalma!
  • bu yurtların sorumluluk ve yükümlülükleri, odtü kampüsü içerisinde bulunan odtü yurtları gibi odtü'ye ait olmayacağı belirtiliyor. burada amaç odtü öğrencisine yurt yapmak ise, çeşitli şekillerde kampüs içerisindeki yurt sayısı arttırılabilinirdi (ki zaten geçtiğimiz yıl dönem başında kısa dönemli yurt-yer sorunu yaşanmıştı - ancak sorunun kaynakları arasındaki en temel sıkıntı yurtlar müdürlüğü ile mezun yada eve çıkacak öğrenciler arasındaki iletişimsizlik ve idare edememe şeklinde belirmekteydi (yurtlar müdürlüğünün sorun çözme başarısı hakkında bir yorum yapmak istemiyorum).

kyk yurdunu kampüs içerisine yerleştirmekteki amacın odtü öğrencilerin yurt sorununu çözmekten çok, kampüs içerisine bir tık daha fazla müdahale edebilme isteği olduğu beliriyor burada. yani kampüs içerisine hangi üniversiteden, kim, nasıl yerleştirilecek, bu normal kyk gibi mi işleyecek, bu belirsizlik zaten çeşitli güvenlik sorunları olabilen bir kampüste nelere yol açar düşünülmesi gereken bir durum. (buraya adaleti saglamak icin geldim isimli yazarın uyarısı sonrası sözleşmeyi tekrar okudum, odtü dışında öğrenci yerleştirilmeyecek maddesini gözden kaçırmışım kendisine teşekkür ederim, ancak bu sözleşme hazırlanabiliniyorsa başkaları da gayet hazırlanabilir, yurt yapma şekli kyk yurdunu kampüs içerisine yerleştirmek vasıtasıyla olmak zorunda değildir)

bunun yanı sıra, farklı bir bakış açısından bakmak gerekirse; haberleri yeni çıksa da arka planda nelerin döndüğü, ya da daha fazla nelerin dönebileceği konusunda bize fikir veren süreç.

edit: uyarı sonrası düzeltme
  • hay hay, yapılsın yurt. önce atandığı zaman istifa etmiş olması gereken verşan bey istifa etsin, yerine gerçekten odtü tarafından seçilmiş odtü bilincine sahip biri geçsin, akabinde odtü yönetimine gerekli bütçe sağlansın ve yurtlar yapılsın.
  • yarında bir kararname ile türgev veya muhtelif cemaatlere devrederler olur biter. sıçın abi birer birer herşeyin içine sıçın
  • kyk da o verilen araziye go-kart pisti yapacağı için burada tepki gösterilmesini gayet normal buluyorum. sonuçta ne işi go-kart pistini kampüsün içinde değil mi?

yavrucuklarım odtü'ye girerken beyninizi kapıda vestiyere mı bırakıyorsunuz siz ya? adam yurt yapacak, hem de sizin için. o kadar memnuniyetsiz, sorunlu, ideolojik düşünüyosunuz ki verdiğiniz tepkiler mide bulandırmaktan başka bi işe yaramıyor.

adam yurdun kontrolü odtü'de olsun demiş ya. bak zekaya bak. lan kyk koskoca bi kurum ve belli bi sistematiği var, devlet adına yurt yapar, onu idare eder. birçok okulun kendine ait yurdu da vardır ve idaresi kendilerindedir. çok meraklıysanız yapın kendi yurdunuzu, sonra da ne bok yemeyi planlıyorsunuz o göt kadar odalarda onu yapın.

yemin ediyorum kimsenin derdi okuyup, bi şeyler öğrenmek falan değil artık. üniversiteyi ergen fantezilerini gerçekleştirmek için yapılmış yerler zannediyorlar.
hesabın var mı? giriş yap