şükela:  tümü | bugün
  • 1982 yilinda odtü maden mühendisliginden ayrilarak , mühendislik fakultesinin bir bölümü haline gelmistir.ayrica, 1997 de tasindigi binasi demiray yurtlarinin karsisinda bulunmaktadir.
  • geleneksel bahar şenlikleri öncesi şarap içme mekanı. içilsin güzelleşilsin ardından teknokente yürünüp tekrar içki alınsın muhabbet sürsün.
  • bi kuyuları var, kaç yıl oldu açılalı, daha oradan gram petrol çıkarabilmiş değiller. ne anladım ben bu işten?
  • kazanıp da 4 senede bitirenenine pek şahit olmadığım, genellikle okulun tadını çıkarmak isteyenlerin yazdığını düşündüğüm bölüm.
  • kampüsün diğer ucundadır ve bilkent'e daha yakındır. arabası olmayan ve birkaç yıl içinde edinmeyecek olan üniversite adayı, bu bölümü ilk tercihine yazmamalıdır. 10 dakikalık ders arasında kampüsü baştan başa koşsanız da o diğer derse asla yetişemediğiniz gibi, en kısa sürede varmak için ormanların içinden geçmeniz gerekmektedir.

haa tabi "ben ille de petrol mühendisi olucam!" diyen varsa onun için söyleyeyim, bölümün güzellikleri de yok değildir. bölüm, harika bir manzaraya ev sahipliği yapmakta; bünyesinde bir adet pinpon masası, bir adet bilardo masası bulundurmakta; birbirinden şahane bölüm hocalarını barındırmakta; mezun olduktan sonra canını dişine takıp arazide çalışmayı göze alanlar için hayvanlar gibi, yok ben masa başında çalışırım diyenler için de ortalama üzeri mayış garanti etmektedir.

son olarak (bkz: ilk yıl herkesin pompacı diye anıldığı bölüm)
  • odtü'nün en sempatik hocalarından prof. dr. mahmut parlaktuna'nın yönetimindedir bu bölüm.
  • odtü jeoloji mühendisliği bölümüyle karşılaştırıldığında hoca öğrenci ilişkileri daha gelişmiş, hocaların daha rahat olduğu (jeolojiye göre) bölüm.
  • okulun en güzel kantinlerinden birine sahip olan bölümdür.
  • hazır lys sonuçları yeni açıklanmış, tercih dönemi başlamışken bir yakınım için kuzey kıbrıs kampüsündeki petrolcülerden*, iş bulma durumları ankara kampüsüyle arada hoca, eğitim açılarından fark olup olmadığı gibi konularda genel bir yardim rica ettigim bölüm. yeşillendirenin elleri dert görmesin, klavyesine zeval gelmesin.
  • hocalarini bilmiyorum ama bu bolumun asistanlari acayip kaliteli, gercekten simdiye kadar gordugum en oz verili arkadaslar bunlar. tecrubeli asistanlarin bunda etkisi buyuk, isim vermiyorum o kendisini biliyor. cokh iyi insanlar. bu bolumu sececeklere her zaman derim meslek secmeyin asistan secin.