şükela:  tümü | bugün
  • 1982 yilinda odtü maden mühendisliginden ayrilarak , mühendislik fakultesinin bir bölümü haline gelmistir.ayrica, 1997 de tasindigi binasi demiray yurtlarinin karsisinda bulunmaktadir.
  • geleneksel bahar şenlikleri öncesi şarap içme mekanı. içilsin güzelleşilsin ardından teknokente yürünüp tekrar içki alınsın muhabbet sürsün.
  • bi kuyuları var, kaç yıl oldu açılalı, daha oradan gram petrol çıkarabilmiş değiller. ne anladım ben bu işten?
  • kazanıp da 4 senede bitirenenine pek şahit olmadığım, genellikle okulun tadını çıkarmak isteyenlerin yazdığını düşündüğüm bölüm.
  • odtü'nün en sempatik hocalarından prof. dr. mahmut parlaktuna'nın yönetimindedir bu bölüm.
  • odtü jeoloji mühendisliği bölümüyle karşılaştırıldığında hoca öğrenci ilişkileri daha gelişmiş, hocaların daha rahat olduğu (jeolojiye göre) bölüm.
  • okulun en güzel kantinlerinden birine sahip olan bölümdür.
  • hazır lys sonuçları yeni açıklanmış, tercih dönemi başlamışken bir yakınım için kuzey kıbrıs kampüsündeki petrolcülerden*, iş bulma durumları ankara kampüsüyle arada hoca, eğitim açılarından fark olup olmadığı gibi konularda genel bir yardim rica ettigim bölüm. yeşillendirenin elleri dert görmesin, klavyesine zeval gelmesin.
  • hocalarini bilmiyorum ama bu bolumun asistanlari acayip kaliteli, gercekten simdiye kadar gordugum en oz verili arkadaslar bunlar. tecrubeli asistanlarin bunda etkisi buyuk, isim vermiyorum o kendisini biliyor. cokh iyi insanlar. bu bolumu sececeklere her zaman derim meslek secmeyin asistan secin.