şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hocalar: nuran hortaçsu, bengi öner-özkan, sibel kazak berument, umur talaslı, nebi sümer, canan sümer, tülin gençöz, faruk gençöz, hürol fışıloğlu, nuray karancı, olcay imamoğlu, nuray sakallı uğurlu, belgin ayvaşık, reyhan bilgiç, timo lajunen,
 • odtu psikoloji bolumunun davraniscilik ekolune bagli oldugu pek dogru sayilmaz, hocalarin hemen hepsi bilissel psikoloji savunusu icerisindedirler ve alayi da yasam felsefelerini bunun uzerine oturturlar. bireycilik bu psikoloji anlayisinin dogal bir sonucudur.
 • lisansta, bolum hocalarindan biri haric hepsinin sinavlari coktan secmeli yaptigi bolum.. dort sene eglene eglene okunur, kolay kolay testler alinir, dersler gecilir, master zamani gelip catinca essay sinavlarda yazacak sey bulmak guclesir.. insanin tartisma yetisini yeniden kazanmasi sandigindan uzun surebilir..
 • çok iyi hocalar barindirir bünyesinde odtü psikoloji. ingilizce egitimden ötürü literatürü takip etmek çok kolaydir. hocalar ögrencileri arastirmaya tesvik eder. (bkz: aramaya inanmak) "mezun olunca ne bok yiyecegim" diye düsünme orani daha azdir diger okullara çünkü bu bölümde sürekli ezildiginizi zannederken esasinda (azimli iseniz tabii ki) sürekli yeni bilgilerle doldugunuzu sonradan farkedeceksinizdir.
  genelde ayni binadaki felsefecilerin elestirilerine maruz kalir psikoloji bölümü. saçmasapan bir sekilde "ben psikolojiye inanmiyorum" deyip kesip atmak isterler. çogu psikolojiyi sadece klinik psikoloji sanmaktadir esasinda. odtü felsefe'deki asistanlar, belki de hocalar bile kendi güzide bölümlerindeki ögrencilerine kiyasla psikolojicilerin sabit fikirli vs gibi seyler oldugunu belirtirler zaman zaman.

  asil sabit fikirlilik de budur esasinda. gerçekten güzel bir bölümdür, disardan bir sürü seçmeli ders alarak okuldan istediginiz seyleri ögrenmis olarak mezun olmaniz mümkün.
 • (bkz: umur talasli)
 • yuva. degeri yuksek lisansta ve kongrelerde baska universitelerden cikan ogrenci arastirmalarina bakinca anlasiliyor.
 • derslerin kaynaması ancak hocalara kendi alanları hakkında sorular sorarak ve araştırmaları hakkında konuşturarak mümkün olan bölüm, ona da kaynatmak denirse..
 • mehmet ali kıllı adlı öğrencisinin bir kaç gün önce mersin'de intihar ettiği bölümdür.
 • bu hızla öğrenci almaya devam ettiği sürece, ya sınıfları mühendislik öğrencileri gibi sectionlara bölmeli ya da daha büyük sınıflarda eğitim gerçekleştirmeli. beşeri bilimler binasındaki herhangi bir sınıfa 86 kişinin sığabileceği düşüncesinin kesinlikle sorgulanması gerektiğini düşünüyorum. gelmeden önce bir daha düşünülesi, hele derslere %70 devam zorunluluğu varken.