şükela:  tümü | bugün
 • çarşamba günleri 17:30 da baraka'da toplaşıp, kaynaşan, üreten, tartışan insanların oluşrutduğu öğrenci topluluğu.
 • video günlerinde tanıştığım hoş insanlar topluluğu.
 • web siteleri http://www.sinema.metu.edu.tr/ adresinde olan ogrenci toplulugu...
 • eskiden bir üyesi olduğum ama artık gidemediğim öğrenci topluluğu.bu sene odtü kısa film festivalini düzenlediler.film gösterimlerinde arkalarında yönetmen isimleri yazılı olan tişörtler giydiler.güzel bir fikir olmuş,sevdim.
 • 1 mayısta özgür sinema icin meydanlara inmiş topluluk
  http://i39.photobucket.com/…/damnatory/36490027.jpg
 • kimilerine küçük gibi görünse de büyük işler başaran, her büyük işten sonra önlerine daha büyük hedefler koyan, o hedefleri de sıkılmadan usanmadan büyük zevkle aşan odtülü amatör ruhlu sinema aşıklarının topluluğudur.
 • kemik çerçeveli gözlüğü olan başkanları belki de yüzyıllar önce italyaya gitmiş olan, adı da belki daha 5-6 ay önce sitop olmuş olan ca'nım topluluk.
 • yeni arkadaşlar sitop diye birşey uydurmuş, hayır eskiden ost denirdi suyu mu çıktı merak ettim. hani yaygınlaştırabildilerse ne iyi, bir thbt bir dksk tandansı yakalanması istenmiş heralde de lüzumsuz olmuş.*.

  bir de güzel sade bir site yapmıştık zamanında, şimdi baktım, yine atıl, üzüldüm kendimce. gençler bir el atın.
 • mart ayında bir kısa film festivali düzenleyeceğini açıklayan topluluk. çağrısı da şöyle bir şey:

  "odtü sinema topluluğu olarak 02-05 mart tarihleri arasında düzenleyecek olduğumuz film festivali kapsamında atölyeler, söyleşiler, forumlar, uzun metrajlı film gösterimleri ve kısa metrajlı film gösterimleri yapılacaktır. gösterilen kısa filmler seyircilerin oylamasına sunulup 2011 odtü film festivali kısa film seçkisi hazırlanacaktır. festivalde gösterilmek üzere film yollamak isteyen yönetmenler ekte gönderilen formla birlikte film bilgilerini ve görselleri içeren hard copy dosyayı ve filmi aşağıda belirtilen adrese yollamalıdır. son başvuru tarihi 14 şubat 2011’dir.
  adres: odtü sinema topluluğu
  orta doğu teknik üniversitesi kültür işleri müdürlüğü
  çankaya / ankara

  not:festival kapsamında gösterilecek olan filmler 18 şubat tarihinde belirlenmiş olacaktır. gösterilecek filmlerin yönetmenleri e-posta yoluyla bilgilendirileceklerdir. katılmak isteyen yönetmenlere filminin gösterildiği seanstan sonra söyleşi imkanı sunulacaktır; fakat söyleşi yapmak isteyen yönetmenler, festivalden en geç bir hafta önce bizimle iletişime geçmelidir.

  katılım koşulları:
  • odtü film festivali’ne herhangi bir yaş, bölge ve eğitim sınırlaması olmaksızın herkes filmiyle katılabilir.
  • festivaldeki filmlerin çekim formatı için de bir sınırlama yoktur. ancak, gösterim formatı, yani gönderilecek kopya avi veya mpeg2 olup boyutları 2 gb’ı geçmemelidir.
  • gönderilen kısa filmlerin yapım yılı 2007 veya sonrası olmalıdır.
  • gönderilen filmlerde ingilizce altyazı bulunması zorunludur.
  • gönderilen kısa filmler bir kişiye ya da gruba alenen hakaret, nefret söylemi, ayrımcı tutum içermemelidir.
  • gönderilen kısa filmler daha önce bir festivalde gösterilmiş ya da ödül almış olabilir.

  odtü sinema topluluğu hakkında:

  odtü sinema topluluğu, amatör ruhunu kaybetmeden sinema tarihi çalışan; topluluk içi atölyelerde senaryo yazımı, kamera kullanımı, kadraj oluşturma, kurgu, ışık, ses gibi alanlarda çalışan; kısa film üretimi ile uğraşan; üyeleriyle keyifli workshoplar hayata geçiren/geçirmeye uğraşan; ve okul içinde film gösterimleri düzenleyen, film festivalleri ve sinema buluşmalarına destek veren, bu organizasyonlarda da görev alan bir topluluktur.
  2004 yılından bu yana oldukça düşük bir bütçeyle türkiye çapında odtü kısa film buluşması (2004 mayıs), 2. odtü kısa film buluşması (2005 mayıs) ve uluslararası çapta -türkiye’de bir ilk- odtü video buluşması (2006 mart), odtü kısa film festivali (ekim, 2008), 2009 yılından itibaren ulus baker sineması adı altında ücretsiz film gösterimleri düzenlemiştir ve uluslar arası gençlik filmleri festivali (2010) düzenlenmesine katkıda bulunmuştur.

  iletişim: odtusinematoplulugu@gmail.com

  festival hakkında ayrıntılı bilgi için sinema.metu.edu.tr

  başvuru formu:
  http://www.megafileupload.com/…-vuru-formu-doc.html"