şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir çağrı yapmışlar cem yılmaz da bunları tınlamayınca bozulmuşlar. genç yoldaşlar, muhtemelen cem yılmaz'ın sizin varlığınızdan bile haberi yoktur, çok da şey yapmayın.

"odtü'de okuyan" kişilerin yaptığı açıklama.

--- spoiler ---

yine bu yazımızda, mars group’a karşı tavır alan ve filmini vizyona sokmayıp “gerekirse filmlerimi bedava bile gösteririm”diyen cem yılmaz’a, söylediklerinde samimi ise amfilerimizi açıp birlikte paylaşımlar yapma teklifinde bulunduk. ancak yanıt tam da beklediğimiz gibi geldi; yani gelmedi…

...

ancak görünen o ki, iktidarla aynı dili konuşan ve “yeni cem yılmazlar çıkarırız” gibi söylemleri tercih edenlere karşı, yanında olduklarımız tarafından muhatap alınmadık.

--- spoiler ---

http://www.cumhuriyet.com.tr/…ilmaz_a_elestiri.html
  • üç beş atarlı ergenin kendini nimetten sayması olayı.
  • cem yılmaz'a hayran bir insan olarak ilgili sinema bileti tartışmasındaki uslubundan çok rahatsız olmuştum. bu kavganın da tüketiciyi (izleyiciyi) korumak için değil tam tersi pastadan daha fazla pay almak için yapıldığı aşikar. bu olayda da cem yılmaz'a odtü sinema topluluğu dediklerini kanıtlaması için fırsat vermiş.

eğer cem yılmaz dediklerinde samimi olsaydı bu toplulukla en azından iletişime geçerdi. hem derdini anlatır hem de yapabileceklerini değerlendirirdi.

kısacası ayıp etmiş cem abi burada. onun gibi sinema sever birinden, hele hele bilet tartışmalarının ardından, daha farklı bir yaklaşım beklerdim. en azından bir yaklaşım beklerdim.
  • gereksiz bir atarlanma. bir kere çağrıları çok saçma. her şehirde anfiniz mi var yahu. sadece ankara'da mı gösterime girsin adamın filmi.
  • yav avradını sikeyim bu kadar cehalet ancak eğitimle olur dedikleri kadar var. sinema topluluğu dedikleri de iki tane gözlüklü taşralı karı, ingilizceyi lisede öğrenmiş 3 tane büyükşehirli dombili ergen bir de bunlara ek olarak pseudo-entelektüel fularlı 3-5 çömez.

jodorowsky abi yae, tarkovski abi yae, bunuel abi yae. kak siktir git az ötede oyna amınakoyim ya. cem yılmaz kadar sanata sinemaya katkınız varmış gibi ötüyorsunuz. hayreti mucip.
  • odtüye girişin, odtülü olmayanlar için genelkurmay başkanlığına girişten daha zor olduğunu düşününce, filmlerin odtü amfilerinde gösterilmesinin halka ne gibi bir faydası olacağını pek anlamadım.
    velev ki giriş sıkıntısı olmasın, odtü amfilerine gidecek vatandaş sayısı odtüden mezun olanlar ve aileleri ile sınırlıdır.

ne güzel lan, ben de çağrı yapıyım o zaman. "ey cem yılmaz, eğer halkı çok düşünüyosan gel bizim evde izleyelim senin filmleri. arkaşları da çağırırız. instadan canlı yayın açarız bide üstüne."

gelmezsen demek ki samimi değilsin.
  • kendilerini fasulyeden sayma olayıdır. kendilerini ne zannediyorlar acaba ya? resmi bir misyonu olan dernek, vakıf vs olsa yine anlarım. üç beş ergen bir araya gelmiş "cem bizi adam yerine koymadı" diye ağlıyorlar. cem size koydu haberiniz yok.
  • açıklama çok da umurumda değil ama anasına küfredilmiş gibi cem yılmaz'ı savunan eblehler bu hayatta ne yaşadılar da bu hale geldiler akıl sır erdiremiyorum.

bir insan iyi bir sanatçı olur can siperane bir şekilde savunursun anlarım ama cem yılmaz'ı ölümüne savunmak ne yahu?

bu adamlar komedyen özelliklerini sanat kaygısı olmadan sinemaya aktarıp seviyesi düşük toplumumuzdan tonla para kazanan modern dönem dolandırıcıları. başka bir dolandırıcı grubu olan sinema şirketleri pastalarına ortak olunca doğal olarak ortalığı velveleye veriyorlar ama burada size batan nedir? burada sizi alakadar eden nedir arkadaşlar bana bir açıklayın?

bu kadar mı boş yaşıyorsunuz bu hayatı yazık yahu.