şükela:  tümü | bugün
 • ayarlama işinin odtü sosyal hizmetler müdürlüğünden yapildiği ve özellikle ögrenci arkadaslarin çok ucuza kayak yapmalarina firsat veren öpülesi tesis. son dönemde hükümet el koymaya calismis ama muvaffak olamamistir.
 • bu tesislerden faydalanacaksanız, kayak pistlerindeki anlaşmaları önceden iyi incelemeniz tavsiye edilir.

  bazı seneler büyük otellerin liftleriyle anlaşma yapılırken bazı seneler bu imkan olmuyor; ya da sizler istediğiniz pistlerden yararlanamıyor olabiliyorsunuz. ve bu sebeplerden dolayı size masrafı yukarıdaki otellerle aşağı yukarı aynıya gelebiliyor.

  yok yine de daha makulse, kendi seviye ve eğlencenize göre olan liftlere kalacağınız zamana göre sınırsız kart çıkarmanız süper olur.
 • yemekte turp çıktığı zaman bütün tesise turp kokusu yayma özelliğine sahip mekan.
 • yemekleri oldukça güzeldir. arada bir sucuk partisi gibi atraksiyonlara da girilir. yatakhaneler ise öğrenci yurdu havasındadır. kablosuz internet bağlantısı olmaması gibi bir eksiği vardır. bazı otellerin liftleriyle anlaşma yapılsa da pek bir işe yaramaz. zaten öğrenci iseniz çoğu lift %50 indirimlidir. gişedeki adamla "dayı naber nerelisin" muhabbeti kurulduğunda fiyat biraz daha aşağı iner.
 • dış sıvası dökülmüş binasıyla, tamamlanmamış bir inşaata giriyormuşsunuz izlenimi veren girişiyle ve sünnet düğünü süslemelerinden bozma kırmızı ışıklandırmalarla yazılmış odtü yazısıyla taşıdığı ambleme hiç yakışmaz şekilde arz-ı endam eylemektedir. birkaç ufak restorasyon çalışmasıyla halledilebilecek bu tarz ayrıntıların neden bekletildiği konusu merak uyandırmıştır. yine de yemeklerin başarısı ve ısıtma konusunda yaşanan sorunlar giderildiği için müteşekkir kaldık. aksaklıkların bir an önce bertaraf edilmesi, odtü öğrencisine ve personeline uludağ şartlarında hayli ucuz olmasının yanında, adına yakışan kaliteli bir hizmet sunması temennimizdir.
 • odaları soğuk. kayak odası gayet düzensiz, takımların adam gibi konulacağı numaralı yerler, dişe dokunur bir düzen yok. personeli yetersiz. müdürü ukala ve sevimsiz. akşam yemekleri genelde iyi olsa da öğle yemekleri başarısız. kalan yemeklerle bir şeyler yapılmaya çalışılıyor imajı var. kısaca kar amacı gütmeyen, müşteri ne kadar az olsa iyi olur diye düşünen bir personel profili söz konusu. bu yüzden kalite mefhumu bir endişe değil. kimi çalışanlar barda dans edenlere öküz gibi bakabilse de yardımcı olmaya çalışanları da yok değil, haklarını teslim etmek lazım.

  bu tesisin en büyük özelliklerinden biri de pistlere uzak olması. öğle yemekleri için de gidip geleceğinizi düşünürsek, günde 10 lirayı ayırmanız lazım. otelde kalışın 30 tl olduğunu düşünürsek, önemli bir meblağ. yemek-ulaşım için kaybedeceğiniz zaman da cabası.

  ancak ağaoğlu liftlerini -ki uludağda orta seviye kayıyorsanız en uygun liftlere sahip- yüzde elli indirimli kullanabiliyorsunuz. 4 gün için 160 tl yerine 80 tl veriyorsunuz, bu iyi. bu çok iyi. en iyi özelliği bu hatta. şeker bu şeker.

  tesisler genelde tatminsizlik verse de fiyat bakımından kabul edilebilir. ancak winterfest, whitefest, vs. gibi organizasyonları ya da sezon sonu otel indirimlerini tercih edin derim.

  edit:tesis muduru degisiyormus her sene. bahsettigim yorumlar gecen seneki(2009 subat) mudur icindir. hatta tesis hakkindaki yorumlarim da o tarih icin gecerli.
 • bu tesiste 3-4 gün geçirdikten sonra aklınızda iki şey kalacaktır:

  1- tesisin neredeyse bedava olması. hemen sayısal veriyle destekliyorum ki inandırıcılığım artsın: odtü tesislerinde, 3 öğün yemek de dahil olmak üzere gecelik 30 lira gibi bir ücretle kalabiliyorsunuz. diğer otellerde bu ücret 160 lira civarlarında.

  2-ali abi denen servis şoförüne verilen paracıklar. tesisten, kayak yapacağınız yere 7-8 dakikalık bir yürüme mesafesi var. gel gör ki o kocaman kayak takımlarıyla bu mesafeyi yürümeniz çok zor. haliyle sevgili servis şoförü ali abi'ye yolculuk başına 2.5 lira vermek zorunda kalıyorsunuz. eğer öğle yemeği için de gelip giderseniz (ki oralardaki kafelerde karın doyurmak pek bizim harcımız değil) günlük 10 lira baymış oluyorsunuz. ciddi bir mesafe olsa helali hoş olsun da, 1-2 dakika süren yol için o kadar para vermek çok koyuyor adama.
 • 3 kişi gidip 12 kişilik odada sere serpe yayılarak "enfes" yemekleriyle bizi şaşırtan; okulumuzun bize sağladığı, en güzel kış tatilimizin geçtiği sıcak tesistir kendileri..
 • odtü'nün uludağ'da kalmak için sunduğu ekonomik alternatifi. fiyatı diğer otellerin üçte biri olup, yeri oteller bölgesinin biraz altındadır.

  kayak pistlerine ali abi adındaki amcanın vasıtasıyla gidilir. kişi başı 2 lira verilir. kayak ücretleri de son derece uygundur. ayaktan başa 25 ytl gibi bir fiyata kayak takımı kiralayabilirsiniz ki bu bir kayak tesisi için mucize gibidir.

  odaları ve tesis son derece sade hatta biraz bakımsızdır. yine de her türlü ihtiyaca cevap verir. yemekler tabldot şeklindedir. olur da beğenmezseniz personelden rica edin bar kısmında size bir sandviç yapıverirler.
 • hala bir işlevi, hatta kendisi mevcut mu merak ettiğim tesis. uzun zamandır bir şey yazılmamış da.