şükela:  tümü | bugün
 • mimarlar odası ankara şubesi, "truva atı" olarak tanımladığı odtü'deki kyk inşaatının başladığını açıkladı.

  "odtü koruma amaçlı imar planı davalarımız devam ederken, odtü’yü geleneğinden uzaklaştırmaya, parsel parsel tahsise devam eden verşan kök, odtü’de truva atı olacak kyk yurdu ile bir kez daha odtü’ye rektör olamayacağını gösterdi. öğrencilerin ve öğretim üyelerinin boykotunun ardından kyk yurdunun inşaatı başlatılmıştır. odtü’nün ekolojik ve yönetim bütünlüğünü bozacak odtü’nün bağrına saplanacak bu hançeri reddediyoruz.

  her türlü hukuksal süreç dahil olmak üzere odtü geleneğini sahipleniyoruz. bu hançerin konulması sürecinde meslektaşlarımızın görev almamasının kamusal bir görev olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz. verşan kök’ün kyk ile açtığı yol odtü’nün yolu değildir. bu yurt iktidarın odtü geleneğini yok edecek truva atının mekansallığıdır."

  tezcan karakuş candan
  http://haber.sol.org.tr/…kyk-insaati-basladi-262983
 • verşan kök'ün neden odtü rektörü olamayacağını gösterir.

  "odtü’yü ideolojik olarak parçalamalarına ve ağaç katliamına izin vermeyeceğiz. her türlü hukuksal süreç dahil olmak üzere odtü geleneğini sahipleniyoruz. tüm odtü'nün haykırdığı gibi bir daha söyleyelim, verşan kök odtü'ye rektör olamaz."
 • ben mi çok cahilim yoksa odtü'deki bir kısım zevat mı sivri akıllı karar veremediğim haberdir.
  hani avm falan yapıyor olsalar anlayacağım da bu ne lan ? üniversiteli bir insan evladı kampüs içine yapılacak kredi yurtlar kurumu binasına neden karşı çıkar ki ? ne zararı olabilir ki ? yurt binasına odtüden olmayanları da alacaklarından şüpheleniliyor anlamadım ki !
  bir de tutturmuşlar dört bin ağaç, kırk bin tırtıl, dört milyon börtü böcek (bkz: daha gider bu) ki olay bambaşka olmuş. hayır "hiç bir şey göründüğü gibi değildir" aforizmalarına da girmeyeceğim, komplo teorisi de kasmayacağım da hagaden aga bu ne ?
  madem rektöre kıl gidiyoruz neden eylem yapmıyoruz, ya da lan hiç bir şey yapmıyormuş gibi durmayalım buna bari itiraz edelim de muhalif olduğumuz belli olsun mu demişler nedir daha da kötüsü böyle tırrı vırı işler yapalım ki asıl mevzulara kimse uyanmasın hem oradan bize de eppek çıkar diye düşünenler mi var diye düşünmek bile istemiyorum ! enteresan!
  ne diyeyim hayırlı işler !