15 entry daha
  • birçok eylemlerini beğenmem, doğru ve samimi bulmam ancak bu sefer okulun solcu kesimi (onlar sayesinde bu boykot başladı) kesinlikle takdiri haketti. öğrencilerin koyun olmadığı, tekelleşmeye karşı direndiği bir okulda okuduğumu hissettirdiler bana. gurur duydum. hele ki öğrencilerin hazırladığı fiyat listesinin yurt kantini tarafından kabul edilmesi yurtta kalmayan biri olsam da bende bir zafer duygusu yarattı.

tabi ki şunu da özellikle eklemek gerekir; odtü'de bu ve benzeri eylemleri sol görüşlü öğrenciler başlatmış olsa da odtü öğrencilerinin genel olarak bu işi siyaset dışı görmesi ve destek vermesi çok güzel. çünkü sadece bir kesimden öğrencinin çabası geniş katılım ve destek olmaksızın yeterli olmazdı. her ne kadar türkiye'de öğrenci profili değişiyor olsa da odtü'de bu eylemlerin sürdüğünü ve geniş katılımla desteklendiğini görmek umut verici, gurur verici.
  • arada sırada olur bu boykotlar
  • baaazi kantin sahiplerinin allahin marulundan domatesinden imal ettikleri salataya 10ytl/kg gibi bi fiyat cekince patlak veren boykottur efendim.

tabi bu sadece bir ornek.

bahsi gecen refika aksoy, faika ve isa demiray yurtlarinda ise durum daha karisik. merkezi yurtlar kadar merkezi olmadiklari icin afedersin ske ske alisveris yapmak zorunda kaliyorsun kantinden. eee arz talep meselesi tabi. kantinciler hemen elleri ovusturmaya basliyorlar. nasolsa bize gelcekler diyorlar. nah gelirler senin kantinine dumbuk
  • bir mezun olarak, bizzat öğrencilerin aralarına karışarak destek verdiğim boykottur.
5 entry daha
hesabın var mı? giriş yap