şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: odtü dağcılık terk)
  (bkz: o son truman show'u izlemeyecektin)

  şaka bir yana, bir teknik üniversiteli olarak arkadaşa çok ısındım. saatlerce sohbet edilebilecek, sakinliğiyle, derinliğiyle on numara bir insan.

  kendisine bir alıntıyla sesleniyorum:

  çok üzülme çok susma
  çok darılma
  çok ağlama
  çok da kitap okuma
  dedi annem

  çok terleme çok yorulma
  girdaplarında boğulma
  yalnızlığına çok da alışma

  teoman - dedi annem
 • videoları izledim. adamın profesyonel yardıma ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. gayet planlı programlı biçimde birçoğumuzun cesaret edemediği ama hayalini kurduğu şeyleri yapmış. vereceği fikirler açısından onun bize yardımı olabilir

  edit: video altı yorumlar büyük terbiyesizlik örneği. adam sahtekar bile olsa kimse sana orada adama "amk delisi" yazma hakkını vermez. eğer gerçekten psikolojik sıkıntıları varsa bu daha da büyük bir ayıp. ekşi sözlük gerçekten bitmiş.
 • "dağa çıkan" yazınca terörist oldu sandım. kimseye zararı yoksa istediği gibi yaşasın.
 • internetten, hd kayıt yapabilen kayıt cihazından (ya üst segment bir telefon ya da fotoğraf makinesi) ayrılamamış, video montajlarını yaptığı laptopundan vazgeçememiş, çakma bir mandıra filozofu kendisi.

  - kusura bakma ateş kardeş! adını ateş toprak koymuşsun ama felsefeyi tam olarak anlayamamışsın!

  - neymiş bu işin felsefesi?

  - get up, stand up, dont give up the fight! bana şööle bi sopa bide bez bulun abi

  edit: imla
 • ruhsal sorunlar yirmili yaşlarda ortaya daha çok ortaya çıkıyor, tam da sözlüğün hedef yaş aralığı; romantize etmek yerine ciddiye almanızı tavsiye ederim. çevrenizde ya da kendinizde ruh sağlığını yitirenler göreceksiniz artık zamanla. bunlar klinik depresyon, anksiyete, bipolar bozukluk, borderline, şizofreni vs vs vs şeklinde hayatta daha çok duyduğunuz şeyler olacak. bu insanların bi kısmı tedaviyle normal bir hayat yaşayabilecek, bir kısmı idare eder bir hayat yaşayacak, maalesef bir kısmı tamamen dünyevi hayattan kopup yarı var yarı yok bir hayat yaşayacak. bunları güçlü olmalısın burcu, yapabilirsin berke diye gazlayarak aştıramayız kimseye. diyabetliye tansiyon hastasına iradeyle hastalık yendirtmeye çalışmak gibi bir şey bu. adamın vücudunda ya bir kimyasal yeteri kadar üretilmiyor ya da başka bir şey çalışmıyor. psikiyatrik konularda yardım almaya yönelik hastaların kendisinde, onların çevresinde de bir önyargı var ki iyice içinden çıkılmaz bir duruma dönüyor iş. "kendimi üçgen sandım" noktasına gelmiş bir insanın bir doktora mutlaka görünmesi gerekir, şu an iyi olsa bile yarın kendini paralelkenar sandığı gün ne yapacak bu adam? kısacası özenilecek de utanılacak da bir durumu yok. yolu açık olsun.
 • dağ denince aklıma raşit'i getirdi, lakin 100.yıl grubunda görülüp sözlüğe taşınan bir hadisedir kendisi.
 • adam deli falan değil. videolarına dikkat çekip bol takipçili bir youtuber olmak, sonra da gerizekalıları müridi yapıp sikmek istiyor.