şükela:  tümü | bugün
  • bugün yaşanmıştır. odtü lgbti dayanışmasının düzenlediği onur yürüyüşü’ne polis müdahale etmiş, öğrencilere biber gazı ve otomatik silahla saldırmıştır.
  • odtü'de rektörlük tarafından yasaklanmak istenen onur yürüyüşü'ne polis saldırma olayıdır.
    kaynak
  • onur yuruyusu.
    yasak.
    sonuc: polis saldiriyor.
    bunlarin hepsi input.

senden cikan output'a bak amk. kardes olayi anlamamissin heralde, birseyi izinsiz yapmaya calisirsan olacagi budur zaten.

odtu'lu pembe gotler tam devrim yapacakken durdurulmuslardir.

turkiye'nin tarihi olarak ve hala en politik universitelerinden bir tanesidir odtu. sorsaniz bunla ovunurler bir de. orasi bir egitim yuvasi tatlim, birseyler ogrenip, ogrendigin seyleri geleceginde uygulamak adina gittigin bir okul orasi. avrupa veya amerika'dan kopan bir ozgurluk parcasi degil anladin mi?

bu adamlarin okudugu dort sene boyunca duzenledigi protestolar, yuruyusler yetmiyor, bir de mezuniyet torenlerinde salak salak pankart aciyorlar. lan mezun olmussun iste, hayatinda en mutlu olacagin anlardan birinde, sen ne sikime kendini politik bir pankart yaratmakla mesgul ediyorsun ki?

bu kafalari hic anlamam, anlayamadim, anlayamayacagim. allah hocalarima sabirlar versin.

edit: mesaj kutumu doldurmuslar. genel mesajin ne oldugunu yazmak icin dusunuyorum, cogu kufur, adam akilli arguman koyan yok. nerden baksan rezalet bu hocalarin kafasi.

edit 2: ahahaha. benim gibiler hatay milletvekilinin onunde siraya girerlermis, odtululer yurtdisina gitmekle cok iyi yapiyorlarmis. buna konum atardim da gercekten seviyesine inmek istemiyorum.

edit 3: olayi tam olarak kavrayamayan sigirlar var. aciklama geregi duydum birkac birseyi.

bak arkadasim, odtu sirf amerikalilar tarafindan yardim edilerek kuruldu diye avrupa veya amerika'dan bir parcaymiscasina ozgurce kosusturup, protesto yapamazsiniz. rektor o universitenin yoneticisidir, idari kararlari verme yetkisine sahiptir. cumhurbaskani tarafindan atanmis olmasi (ki nerden baksan rezalet) o adamin daha az rektor oldugu anlamina gelmez.

insanlar gerek politik, siyasi, sosyal cevreleri tarafindan etkilenirler, insan o cevreleri etkileyemez. o yuzden mutlu, huzurlu bir hayat yasamak istiyorsan o sol yumrugunu indirip cebine koyacaksin, devrim demeyi keseceksin. the fittest will survive hesabi, ortamina uyum sagla ve standardlarini kabullen.

ben kabullenmek istemiyorum diyorsan, biber gazina, tanklara, polis copuna gik demeyeceksin o zaman.

edit 4: comar veya aktroll degilim. sagci/solcu hic degilim. hicbir protestoya hayatim boyunca katilmadim, katilmayacagimda. birseyi cok istiyorsan ya gider kendin alirsin, alamiyorsan alabilecegin yere gidersin. aglamayi birakin.
  • polisin yaptığından daha önce tartışılması gereken rektörlüğün tavrıdır. odtü gibi bir üniversitenin rektörlüğünün tavrı bu ise bu tartışılmalıdır. yazık.
  • hayatımda ilk kez bu şiddetin korkusunu yaşadım.

sadece çatı’nın önünde dururken tüm kampüs öğrencilerine gelecek şekilde biber gazı sıkıldı. biri kapıyı kapatmasaydı gas chamber’a dönecekti etraf.

bu ne nefret?
  • öğrencilere sanki kanlı bıçaklı düşmanlarmış gibi müdahale edilen, yumruk ve tekmenin yanı sıra biber gazı, elektro şok ile de şiddet uygulanan saldırı.

neden bu kadar kötüsünüz? insanların mutlu olmasını, eğlenmesini, birlikte seslerini duyurmalarını neden çekemiyorsunuz?
  • video

edit: alttaki sığıra kafede yemek yiyen ve sadece oturan insanlara biber gazı sıkılması ve ittirilerek kaldırılmaya çalışılmaları saldırı gelmiyormuş. kıyamam.
  • bak şimdi, diyor ki "ülkenin en zeki insanlarına en düşük zekalı insanları saldırmış" diyor bak.

bak bak, tepeden, yukarıdan bakışa bak. "biz en iyiyiz, hepiniz böcekkksinizz..." bakışına bak. bak bak, solcu bakışına bak... cuk... cuk diye oturan aşağılama yaklaşımına bak... aristokrasiye bak. kendini özel zümre olarak görüp sonra da millete demokrasiden, eşitlikten, hak hukuktan bahsedenlere bak...

şimdi gelelim bu aristokratlardan meseleye. "polis saldırısı" ne demektir? ne biçim bir bakış açısıdır?

hız limitinin 90 km olarak belirlendiği yolda 130 km hızla git, sonra polis seni çevirip ceza yazsın sana, "polis saldırdı, bana ceza yazdı" de öyle mi?

bu değişikler kadar kendi yaptıkları yavşaklıkları örtüp de karşısındaki adamı suçlu konuma getirecek formata büründüren bir yaratıklar ordusu daha yok dünyada. adamlar hem yasağa uymuyor hem de "bana müdahale etti" diye çemkiriyor. sonra aynı değişikler, sigara içmenin yasak olduğu bir yerde sigara içen kişiye, "medeniyetsiz! burada sigara içmek yasak! içmesene!" diye çıkışıyor. şimdi hangisi gerçek sizsiniz arkadaşım? yasaklara uymayıp tepki göründe "saldırdı bana!!!" diyen mi, yoksa yasaklara uymayan kişileri uyaran bireyler mi? hangisisiniz? karar verin, dönüp durmayın. hoş, dönmüşsünüz, lgbti olarak totoşlar, nonoşlar, lezbolar, gaydıraklar olarak yaşıyorsunuz o başka mesele de niye birbirinizi ziktiğinizi millete duyurmanın bu kadar peşindesiniz bir de o var?

yasaklamış adamlar arkadaşım. yasak... bak iyi oku: ya-sak. yasak olan bir eylemi gerçekleştirmeye çalış, sonra polis "yasak, yapamazsın." dediğinde de "saldırdı!!!" diye böğür.

ne biçim insanlarsınız lan siz?
  • polis haklı, eylemciler haksız
    devletin okulu devletin kuralı, beğenmiyorsan okuma git özelde oku
    ya da eylemini sokakta yap
  • onur olsa ... olmazdı.