• odtü havacılık topluluğu. yamaçparaşütü alanında faaliyet gösteren ülkemizin ilk üniversite kulüplerindendir. bünyesinden onlarca rekor uçuşu ve uçucusu çıkartmıştır. benim gözümde yamaç paraşütü branşında efsane olabilecek potansiyele sahip pilotlardan birkaçının yetiştiği topluluktur. malum video sitelerinde üyelerinin komik ve eğlenceli videoları da vardır. son xc rekoru da bu topluluktan yetişen bir pilota aittir.

sözlükte topluluğa da üye insanlar olduğunu düşünüyorum. nasıl bu zamana kadar bir entry girilmemiş hayret ediyorum.

not: kesinlikle üyesi değilim. sadece çok yakından takip ediyorum.
  • türkiyenin en eski yamaç paraşütü grubu. odtüde öğrencilerden oluşan , 2014 türkiye mesafe rekorunun sahibi 3 pilotun olduğu topluluk. topluluğu biraz anlatan örnek video:odtühat
  • http://odtuhat.com/

yüce rabbülalemin'e hamd-ü senalar olsun ki, kızım bu sene bu topluluğa girmekten vazgeçti. bir anne olarak, onu desteklemeliyim biliyorum. istediği şeyi yapma konusunda teşvik etmeliyim, bunu da biliyorum. yeri gelip bağrıma taş basmalıyım; ama bunu yapmalıyım. evet biliyorum.

lakin bu hariç elbette. uçmak da neymiş? kuş muyuz biz?

ben ki yüksekten korkuma topuklu ayakkabı giyemiyorum.* nasıl olur da evlatcağızıma ses etmeden onun bu yamaç paraşütüne girmesini destekleyeyim? hiç akıl işi midir?

neyse ki bu seneyi kurtardım, kendisi düşündü, taşındı ve ertelemeye karar verdi. o karar verene kadar nefes bile alamadım ben.
    seneye bakalım ne olacak? olmazsa analık haklarımdan birini devreye sokacağım.
    ya ne yapayım, uçsun mu çocuğum?

*

yeminle yazarken ayaklarımın altı bir hoş oldu, gıcıklandı.

not: bu arada umarım bunu okumaz.
  • yarin başlangıç seviyesi icin teorik sinavi var. roket uçurmadan önce iyi bir sinav olacak kendi adima :)
  • çok şükür ki kızım, kuzum, meleğim buna katılmadı. kader yüzüme güldü resmen, gülümsedi daha doğrusu. kızıma arada kuşum diyorum diye uçması gerekmiyordu tabii ki de. kurtardık velhasılı.

ilk 2016'da yazmışım başlığa, 6 sene geçmiş. her sene buna katılacak diye korkuyla geçti. analık haklarımı devreye sokmama da gerek kalmadı hehehehehehe

kih kih kih.

istemsiz gülüyorum yav.
hesabın var mı? giriş yap